Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 21:38 Bu haber 902 kez okundu
 
OMÜSEM Öğrenci ve Mezunları KPSS’ye Hazırlıyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sürekli Eğitim Merkezinin (OMÜSEM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
OMÜSEM Öğrenci ve Mezunları KPSS’ye Hazırlıyor

OMÜ Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hamza Çalışıcı’nın koordinatörlüğünde düzenlenen kursta; Eğitim Fakültesinde öğrenim gören öğrenciler, mezunlar ve diğer fakültelerden mezun olupformasyon belgesine sahip öğretmen adayları ile KPSS puanıyla öğretmen olarak atanmak isteyen lisans mezunlarının “Eğitim Bilimleri ve Genel Kültür/Genel Yetenek” alanında KPSS sınavına hazırlanması amaçlanıyor.

 

Alanlarında uzman eğitimcilerin yüz yüze vereceği kursla;Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Materyal Tasarımı, Sınıf Yönetimi, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Program Geliştirme, Rehberlik, Ölçme Değerlendirme, Matematik, Tarih, Vatandaşlık Bilgisi, Coğrafya ve Türkçe derslerini toplam üçyüz elli saatte anlatacak. Kurs, verilecek kaynak kitaplarla ve her ay yapılacak deneme sınavları ile de zenginleştirilecek.

 

OMÜ Eğitim Fakültesi dersliklerinde verilecek kursa;3. ve 4. sınıfta okuyan öğrenciler veya mezun olan adaylar katılabilecek.

 

OMÜSEM’in, Eğitim Fakültesi dışında diğer fakülteöğrencilerden gelen yoğun talep üzerine açtığı “Genel Kültür ve Genel Yetenek Kursu”nunön kayıt için son başvuru tarihi 11 Ekim 2021’dir. Ayrıntılı bilgi sem.omu.edu.tr web adresinde yer almaktadır

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜSEM, Öğrenci, ve, Mezunları, KPSS’ye, Hazırlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı