Haber Detayı
11 Temmuz 2016 - Pazartesi 12:50 Bu haber 1982 kez okundu
 
Önce güreş, sonra siyaset
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yöneticileri ve MHP Milletvekili Erhan Usta Canik İlçesi Gebi Çağlayan Mahallesi'nde düzenlenen 55. Geleneksel Yağlı Güreş etkinliğine katıldı ,ardından muhtarlarla bir araya gelerek sorunları dinledi.
KÜLTÜR Haberi
Önce güreş, sonra siyaset

Etkinlikte, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kürşat Geze, MHP Canik İlçe Başkanı Kemal Saral, MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün, MHP Samsun 26. Dönem Milletvekili adayı İbrahim Yılmaz ve il ve ilçe yöneticilerinden oluşan kalabalık bir heyet hazır bulundu.

Etkinlikte konuşan MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta; "Ata sporumuz olan güreş sporunu yıllardır sürdürmeyi başaran ve geleneksel hale getiren getiren mahalle sakinlerimizi ve bu etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bayram coşkusunu bu güzel ortam ile neşelendirmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" dedi. 

 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin de; "Türk Milletinin hasımlarına inat bayramı bayram gibi yaşatmak için geleneklerimizin ve kültürümüzün yaşatılması açısından son derece önemli olan bu şenliği düzenleyen ve emeği geçenlere, katılan güreşçilerimize  teşekkür ediyor, yöre halkının bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Ülkemizin ve milletimizin biran önce refaha ve huzura, dünyanın dört bir köşesinde zulüm gören Müslümanlarında sevince ve mutluluğa 
kavuşabileceği bayram gibi bayramların yaşanacağı günlerin biran önce gelmesini temenni ediyorum" diye konuştu. 

İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Erol Türkoğlu etkinliğie katılan herkese 
teşekkür etti.

Etkinlik sonunda organizasyon heyeti tarafından teşekkür plaketi alan MHP Samsun Milletvekili 
Erhan Usta, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin,  Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kürşat Geze 
ve diğer yöneticiler dereceye giren güreşçilerin madalyalarını verdi.

Etkinlik sonrasında MHP'li yöneticiler mahalle muhtarları ile biraraya gelerek bölgenin sorunları 
hakkında istişarelerde bulundular.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Önce, güreş,, sonra, siyaset,
Yorumlar
Haber Yazılımı