Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 16:26 Bu haber 4167 kez okundu
 
Onur Gündüz Deniz Gezmiş ve Arkadaşları Paylaşımı Davasında Beraat Etti
Birleşik Kamu İş Samsun İl Temsilcisi Onur Gündüz, sosyal medya hesabından paylaştığı Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarının Ölüm Yıldönümü mesajı nedeniyle yargılandığı davada beraat etti.
SİVİL TOPLUM Haberi
Onur Gündüz Deniz Gezmiş ve Arkadaşları Paylaşımı Davasında Beraat Etti


Onur Gündüz, Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarının asılmasının yıldönümünde, 3 fidanın resimlerinin yer aldığı bir paylaşımda bulunmuştu. 

 

Bu paylaşım sonrasında Onur Gündü hakkında silahlı terör örğütünün propagandasını yapmak iddiası ile TCK 53 ve TCK 58/9 maddeleri uyarınca Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

 

Bugün görülen davada Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı, ortada atılı suçun bulunmadığını belirterek beraat talebinde bulundu.

 

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti de savcının talebini uygun bularak oybirliği ile beraat kararı verdi.

 

BİRLEŞİK KAMU İŞ VE EĞİTİM İŞ ADETA ÇIKARMA YAPTI

 

 Avukarın savunduğu Onur Gündüz'ün yargılanacağı duruşma öncesinde Onur Gündüz'e destek olmak için başta Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Eğitim İş Genel Başkanı  Kadem Özbay, Eğitim İş Samsun, Ordu, Trabzon, Hatay, İstanbul 1 ve 2 No'lu Şube, Hatay, Tokat, Rize, Balıkesir Şube Başkanları, MYK Üyeleri,Genel Merkez yöneticileri, davanın görüldüğü Samsun Adliyesi'ne adeta çıkarma yaptı.


Mahkeme'nin beraat kararı sonrasında bir açıklama yapan Birleşik Kamu İş Samsun il Temsilcisi Onur Gündüz," Asalet yerini buldu. Benim paylaşımımda silahlı terör örgütü propagandası yok. Sadece 12 Eylül'de asılan 3 genç fidan ile ilgili görüşlerimizi paylaştım. Bizim paylaşımlarımız avukatlarımız tarafından değerlendirdildikten sonra yayımlanır. Dolayısıyla da Mahkeme Heyeti ve savcı, adaletin yerine gelmesini sağladı.

 

Ben bana destek veren tüm arkadaşlarıma, Birleşik Kamu İş ve Eğiltim İş Genel Başkanlarımıza, MYK üyelerimize , şube başkanlarımıza, sendikal mücadele arkadaşlarımıza ve arkadaşlarıma teşekkür ederim. "dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Onur, Gündüz, Deniz, Gezmiş, ve, Arkadaşları, Paylaşımı, Davasında, Beraat, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı