Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 13:33 Bu haber 1238 kez okundu
 
Orta Öğretimdeki Milli Sporculara Özel Okullardan Yüzde 100 Burslu Kontenjan
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Vakıf Üniversitelerinin ardından milli sporculara ortaöğretimde de 100 burs imkânı sağladı.
SPOR Haberi
Orta Öğretimdeki Milli Sporculara Özel Okullardan Yüzde 100 Burslu Kontenjan

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) ve birçok özel okul arasında "Sporcu Öğrencilerin Eğitiminde İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Daha önceki tarihlerde 52 vakıf üniversitesi ile yapılan protokolün kapsamı genişletilerek ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde hizmet veren özel okullarda da uygulanmaya başlanacak.

Samsun'da 24 özel okulun katıldığı protokol çerçevesinde 50 den fazla milli sporcu için 100 burslu kontenjan açıldı.
Protokol ile ilgili gerekli hazırlık ve planlamaları yapmak üzere Gençlik ve Spor Samsun İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'nun başkanlığında kurulan ‘Değerlendirme Komisyonu’ ilk toplantısını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Karaman, Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak, Spor Şube Müdürü Murat Altun, Sportif Eğitim Uzmanı Vural Bölükbaş ve Spor Eğitim Uzmanı Harun Köse katıldı.

Protokole göre;
a)Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında, 
b)Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) ve Dünya Gençlik Olimpiyatlarında,
c)Federasyon, Analig ve Okul Sporları Türkiye Şampiyonlarında derece alan sporcuların başvurularının değerlendirilerek derecelerine göre kontenjanlara yerleştirilecek,

Protokol şartlarını sağlayan sporcuların ilgili müsabakalar ile alakalı derece tescil çalışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yapacakları başvuru ile belgelendirilecek. Protokol ile ilgili gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra, protokolde yer alan bütün elemanların katılacağı bir tanıtım toplantısı düzenlenecek.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Orta, Öğretimdeki, Milli, Sporculara, Özel, Okullardan, Yüzde, 100, Burslu, Kontenjan,
Yorumlar
Haber Yazılımı