Haber Detayı
21 Ağustos 2016 - Pazar 14:12 Bu haber 3004 kez okundu
 
Osman Genç: "Demokrasi nöbetlerinde poz verenlerin % 20 si FETÖ'cü"
Canik Belediye Başkanı Osman Genç 15 temmuz hareketi ve sonrasında yapılan mücadele ile ilgili olarak basın mensupları ile bir toplantı düzenledi.
- Haberi
Osman Genç:

Samsun yerel  basını , yaygın medya ve internet haber sitesi temsilcileri ve yetkililerinin katıldığın toplantıda konuşan Osman Genç FETÖ ile mücadelede miladın 1 Ocak 2014 tarihi olduğunu söyledi. 

BİZ DOST SANDIK ÖNLERİNİ AÇTIK, ONLAR BİZE VURDU

Genç," 17-24 Aralık olayları sonrasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanları ile düzenlediği toplantıda kesin talimat verdi. FETÖ ile tüm işbirliğini kesip, verdiklerimizi almamızı istedi.Biz dost sandığımız insanların önünü açtık, onlar bize darbe vurdu. "dedi. 

SİYASET VE BÜROKRASİ AYAKLARI DA TEMİZLENMELİ

"Büyükşehir'de paralel yapının önüne geçilmeli " dedikleri için  dava açıldığını belirten Genç, " Bu işi doğru anlayıp doğru yapsaydık 15 Temmuz'u yaşamazdık. Bu virüsler o gün temizlenmiş olsaydı 15 Temmuz olmazdı. harekete geçmediğimiz için 15 temmuz'u yaşadık. Bu bir işgal hareketidir. 15 Temmuz'un siyaset, ticaret ve bürokrasi ayakları tamamen temizlenmedikçe bu mücadele kazanılmıuş olmaz.Önemli bir sınav veriyoruz. FETÖ ile mücadele devam ediyor." diye konuştu.

SAMSUN İMAMLAR GEÇİDİ HALİNE GELDİ

Samsun'un İmamlar Geçidi haline geldiğini ifade eden Genç, "FETÖ'nün siyasi ve bürokrasi ayağı hala görevde.Bu üçgen çözülmedikçe FETÖ yenilmiş sayılmaz. FETÖ ile ilgili olarak haber yapan basın mensuplarına da baskı ve mobbing uyguşanıyor. Bunu yapanların karşısında , basın mensuplarının yanındayım. 
Bu işin içinde Vali varsa vali, Belediye başkanı varsa belediye başkanı , milletvekili varsa milletvekili ve destekleyen iş dünyası hukuk önünde hesap vermeli ve verecek. Buna inanıyorum ." diye konuştu.

TEMİZLİĞİN HENÜZ % 10'U BİLE YAPILMADI

FETÖ ile mücadelenin asıl bundan sonea başlayacağını ve Eylül ayının Türkiye ve FETÖ Örgütü için sıcak ay olduğunu ifade eden Genç, " Bu güne kadar ticari ve eskeri ayağı ile mücadele edildi. Ancak örgütün % 10'una bile ulaşılamadı. Çalışmalar devam ediyor. Bundan sonra siyasi ve bürokrasi ayağındakilere yönelineceğini ve asıl mücadelenin o zaman sürdürüleceğini düşünüyorum.
Samsun küçük bir şehir ve kim kiminle ve kim FETÖ'cü, kim değil herkes biliyor. Ben elimdeki belge ve dosyaları ilgili birimlere verdim. İşlem yapılmazsa buradan tek tek, isim isim  açıklayacağım ." şeklinde konuştu.

DEMOKRASİ NÖBETLERİNDE POZ VERENLERİN % 20 Sİ FETÖ'CÜ

Genç, demokrasi nöbetlerinde neden protokolle birlikte görüntü vermediği ve platforma çıkmadığı sorusuna ise, " Ben Cumhurbaşkanımız çağrı yapmadan önce meydandaydım. Her zaman da orada oldum. Demokrasi nöbetinde poz verenlerin en az % 20'si FETÖ'cü. Onlarla birlikte poz vermek istemedim." dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Osman, Genç:, "Demokrasi, nöbetlerinde, poz, verenlerin, %, 20, si, FETÖ'cü",
Yorumlar
Haber Yazılımı