Haber Detayı
26 Ağustos 2016 - Cuma 14:50 Bu haber 2416 kez okundu
 
Osman Genç'ten CHP'ye Ziyaret
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Artvin'de terör saldırısına maruz kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, CHP Samsun İl Başkanlığı'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
- Haberi
Osman Genç'ten CHP'ye Ziyaret

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz ve parti yöneticileri tarafından karşılanan Osman Genç, geçmiş olsun dileklerini ve üzüntülerini ifade etti. Bu nazik ziyaretten dolayı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e teşekkürlerini ifade eden Tufan Akcagöz, " Terör, ana muhalefet partisinin genel başkanını hedef alma cüretini kendisinde bulabiliyorsa, teröristin hırsının ne boyutlara ulaştığı da ortaya çıkıyor. Maalesef şehidimiz var. Bundan dolayı çok üzgünüz. Keşke olmasaydı. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ama herkes bilmeli ki Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi, herkesin bir canı var ve bir gün mutlaka bu emaneti teslim edeceğiz. Hiç bir tehdit, hiç bir baskı ve hiç bir terörist odak, ülke topraklarının hiç bir noktasında siyaset yapmamızı engelleyememiştir ve bundan sonra da engelleyemeyecektir. " dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRIYI KINADI

Hain darbe girişiminden sonra Türkiye'deki tablodan rahatsız olanların olduğunu dile getiren Başkan Genç de, "Türk milletinin birbirine kenetlendiği şu günlerde bu birlikteliği hazmedemeyen bazı güçlerin ülkemizin aydınlık geleceğine kastettikleri apaçık ortadadır. Darbecilerin de, şu anda Türkiye'yi hedef alan teröristlerin de amacı bu birlik beraberliği bozmak. Sebebi ne olursa olsun Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. Ne teröre karşı dik duruşunu gösteren siyasi partilerimiz ne de bizler tutumumuzu değiştirmeyiz ve bunlarla mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

'TERÖR BELASINI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ'

Türk milletinin asla bu eylemlerden yılmayacağını ve hainlere pabuç bırakmayacağını ifade eden Başkan Osman Genç, "İnşallah bu terör belasını hep birlikte çözeceğiz. Hain emelleri olan kim olursa olsun ve gücü ne olursa olsun Türk milleti sürekli bu hususta birlik ve beraberlik içerisindedir. Başta Sayın Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP camiasına ve Türk milletine geçmiş olsun diliyorum" ifadelerini kullandı. Saldırıda bir askerin şehit, iki askerin ise hafif yaralandığını da hatırlatan Başkan Genç, "Şehidimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Osman, Genç'ten, CHP'ye, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı