Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 16:39 Bu haber 1023 kez okundu
 
Osman Kaymak: Yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir
Samsun Valisi Osman Kaymak Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda,Kurban bayramının; barışın, birliğin, yoksula, kimsesize umut olmanın bayramı olduğunu söyledi.
- Haberi
Osman Kaymak: Yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir

 

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Mesajı Şöyle:


"Ülkemizin dört bir yanında insanların birbirleri ile kaynaştığı; başta sevgi olmak üzere, milletimizin kültüründe ve tarihi derinliklerinde var olan bütün ahlaki meziyetlerin bir bütün halinde milletçe paylaşıldığı bir Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurban bayramı; barışın, birliğin, yoksula, kimsesize umut olmanın bayramıdır. Her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı bu müstesna günleri, eş, dost ve akrabalarımız ile yaşamak, yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir. 

Milletçe birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği bu bayram günlerinde; aziz şehitlerimiz ve onların bizlere emaneti olan onurlu aile fertleri ve yakınlarını bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık, komşuluk ve dostluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle kucaklaşmak bizleri daha da güçlü kılacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Samsunlu hemşehrilerimin olmak üzere; tüm İslam âleminin bayramını kutlar, her gününüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerinizle birlikte geçmesini diler; selam, sevgi ve saygılarımı sunarım."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Osman, Kaymak:, Yardıma, muhtaç, ve, yalnız, yaşayan, vatandaşlarımızın, yanında, olmak,, inancımızın, ve, kültürümüzün, bir, gereğidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı