Haber Detayı
26 Kasım 2017 - Pazar 12:02 Bu haber 9297 kez okundu
 
Ovacık'ın komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Samsun'da
Tunceli'nin Ovacık ilçesinin 'Komünist' Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu; dost ziyaretlerinde bulunmak için Samsun'a geldi ve Samsun Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği kahvaltıya katıldı.
SİYASET Haberi
 Ovacık'ın komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Samsun'da

Tunceli'nin Ovacık ilçesinin 'Komünist' Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu; dostlarını  ziyaret etmek için Samsun'a geldi ve bugün   Samsun Devrimci 78'liler Derneği'nin düzenlediği kahvaltıya katıldı. 

 

Tunceli Ovacık Belediye’sinin TKP’li Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu 'nun da bulunduğu kahvaltıya katılan CHP Samsun İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz, bir açıklama yaptı.

 

Samsun 78’liler Derneği’nin, kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalarla göz doldurduğunu ifade eden Akcagöz, “Öncelikle, bizi bir araya getiren ve böyle güzel bir kahvaltıda bir arada bulunmamızı sağlayan Dernek Başkanımız Cengiz Akşan’a ve dernek yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Görüyorum ve biliyorum ki, bu derneğin üyeleri bedel ödemiş ,bu memleketin toprağına karşı sorumluluk sahibi olan ve yeri geldiğinde canını bile hiçe sayarak inisiyatif almış insanlar. Bu nedenle, sayı hiç önemli değil,  devrimci için nicelik değil nitelik önemlidir. İnanmış bir devrimci, bin gericiye bedeldir. Zorluklar içinde bu günlere geldiğinizi söylemenize gerek yok. Herşey ortada. 12 Eylül öncesi ve sonrasında, hep hedefte oldunuz ama her türlü baskıya göğüs gererek mücadele etmeye devam ettiniz. Sizleri kutluyorum.” dedi.


  Devrimci geleneğin yaşatılmasının, ülkenin aydınlığa kavuşmasında ve çağdaş değerlerle buluşmasında önemli bir etken olduğunu belirten Tufan Akcagöz, “Devrimcilik, geçmişin bekçiliği değildir. Devrimcilik, yas tutarak geçiştirilecek bir özellik değil, bilakis, geleceğe meşale tutmak demektir. Devrimci insan, belli kalıplaşmış fikirlere saplanıp kalmaz, çağıyla sürekli yarış halindedir.  Çok karanlık bir dönemden geçiyoruz. Ekonomi iflasa doğru sürükleniyor. 

Ülke iyi idare edilmiyor. Hele ki Samsun, iş bilmez insanların elinde savrulup gidiyor. Halkın paraları, beceriksiz belediyeler eliyle çar çur ediliyor. 2019 yılı değişim yılı olacak. Milleti baskı altına almış, ekonomiyi idare edemeyen, özgürlükleri kısıtlayan ve vatandaşı fakirliğe mahkum eden bu zihniyetten 2019 yılında kurtulacağız. Elimizde ciddi belgelerle kamuoyu önüne çıkıyoruz. Batmış belediyeleri ifşa ediyoruz. Ya yokmuş gibi davranıyorlar, ya da demagoji yapıyorlar. Çaresizler. Ama hesap vermekten kurtulamayacaklar.” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Ovacık'ın, komünist, Belediye, Başkanı, Fatih, Mehmet, Maçoğlu, Samsun'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı