Haber Detayı
16 Temmuz 2016 - Cumartesi 16:06 Bu haber 2570 kez okundu
 
Özgürlük ve demokrasiye hiç kimse mani olamayacak
Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa ZOR dün gece yaşanan darbe teşebbüsü ile ilgili açıklama yaptı.
- Haberi
Özgürlük ve demokrasiye hiç kimse mani olamayacak

Zor, " Dün akşam devletimizin dirlik ve düzenini, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya, milli iradeyi ve en önemli meyvesi demokrasimizi yok etmeye yönelik bir darbe girişimi yaşandı. Gözü dönmüş bir grubun TBMM ve bir kısım kamu bina ve araçlarının bombalanması, asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza kurşun sıkılması, basın kuruluşlarının işgal edilmesi vb. cinnet niteliğinde saldırılara şahit olduk.
 
15 Temmuz gecesi, yaşanan bu müessif hadiseler nedeniyle demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiş olmakla birlikte “Ezelden beridir hür yaşamış ve ebedlere kadar hür yaşayacak” aziz milletimizin “Başkalarının mücadelelerinin bittiği yerde bizim mücadelemiz başlar” diyerek devletine ve demokrasisine sahip çıkmak üzere vermiş olduğu topyekün mücadele sayesinde “Demokrasi Bayramı”’na dönüşmüştür." dedi.

 
Kenetlenmemiz halinde nelerin başarılabileceğine tanık oılunduğunu ifade eden Zor, "Devlet ve millet olarak diğer tüm farklılıkları bir kenara bırakarak “söz konusu vatansa, söz konusu özgürlükse, söz konusu demokrasi ise gerisi teferruattır.” diyerek kenetlenmemiz halinde neleri başarabileceğimizi yeniden gördük. “Toplu vuran sineleri” hiçbir topun, tankın, silahın esir ve mahkum edemeyeceği hakikatini bizzat ve bir kez daha yaşadık.  Bu aziz milletin akl-ı selim ve sağduyu sahibi mensupları olarak yarınlarımızı ipotek altına almaya kalkışan darbe teşebbüsüne karşı çıktık. Aktif Eğitimciler olarak bu milletin özgür iradesini yok sayacak tüm darbelere ve teşebbüslerine karşıyız. Karşıyız çünkü; neredeyse her 20 yılda bir yaşanan darbelerin millet iradesini yok saydığını, aziz şehitlerimizin canları pahasına temin ettikleri bağımsızlığımıza gölge düşürdüğünü, ülkemizi her 20 yılda bir sosyal-kültürel-siyasi vb. her açıdan 40 yıl geriye götürdüğünü, devletin ve milletin imkanlarının oluşan sisli-puslu havada birilerine peşkeş çekilmesine sebep olduğunu ve hepsinden önemlisi en temel insan hak ve özgürlüklerini kullanmanın bile birilerinin lütuf ve ihsanı haline getirildiğini biliyoruz.
 
Bu toprakları her karışı için bedel ödeyerek “cennet vatan” haline getiren milletimiz yüzlerce yıllık emeğinin meyvesi olan “Türkiye Cumhuriyetini”, onun “Demokratik bir hukuk devleti” olma vasfını, özgürlüklerini ve iradesini birilerine bırakmayacak kadar onurludur. Bu milletin özgürlük ve demokrasi yolculuğuna hiç kimse mani olamayacaktır." diye konuştu

-- 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Özgürlük, ve, demokrasiye, hiç, kimse, mani, olamayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı