Haber Detayı
22 Temmuz 2016 - Cuma 11:35 Bu haber 1875 kez okundu
 
PALANDÖKEN: “BORÇ YAPILANDIRMASI ESNAFI ÇOK RAHATLATACAK”
-“BORÇ YAPILANDIRMA MÜJDESİ ESNAFI MEMNUN ETTİ” -“HÜKÜMETİN ALDIĞI BU KARAR EKONOMİYİ CANLANDIRACAK” -“BORCUNU PEŞİN ÖDEYENLERİN FAİZİ YARI YARIYA AZALACAK”
EKONOMİ Haberi
PALANDÖKEN: “BORÇ YAPILANDIRMASI ESNAFI ÇOK RAHATLATACAK”

ANKARA- Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’ın bugün yapmış olduğu açıklamayla esnafın vergi ve prim borçlarına yeniden yapılandırma getirileceğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Borç yapılandırması esnafa büyük bir müjde oldu. Hükümetin aldığı bu karar ekonomiyi canlandıracak” dedi.

-“PEŞİN ÖDEYENE İNDİRİM, ÖDEYEMEYENE 18 AY VADE”

Vergi ve sosyal güvenlik prim borçlarında peşin ödemede ekstra indirim yapılacağının altını çizen Palandöken, “Yapılandırılan borcu peşin ödeyenler için faizin yarısı silinecek. Borcunu peşin ödeyemeyenler için de 18 ay vade yapılacak” diye konuştu.  

-“162 MİLYAR LİRALIK BORÇ YAPILANDIRILACAK”

Borç yapılandırmasının yanında matrah artırımının da kamu gelirlerini önemli miktarda artıracağını ifade eden Palandöken, “Bugün itibariyle 90 milyar TL’lik vergi, 72 milyar TL’lik sosyal güvenlik primi borcu yeniden yapılandırılacak. Esnafı, çiftçisi, sanayicisi ile beraber yaklaşık 5 milyon mükellefin borcu yeniden yapılandırılacak. Hem devlet kazanacak hem de vatandaş. Yapılandırma ile kamu gelirlerinde önemli bir artış olacak” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: PALANDÖKEN:, “BORÇ, YAPILANDIRMASI, ESNAFI, ÇOK, RAHATLATACAK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı