Haber Detayı
28 Temmuz 2016 - Perşembe 12:14 Bu haber 1955 kez okundu
 
PALANDÖKEN: “BORÇ YAPILANDIRMASI HERKESİ KAPSAYACAK”
“VERGİ VE SGK PRİMLERİNİN YANINDA TRAFİK CEZALARI, ÖĞRENCİ HARÇLARI VE BELEDİYELERİN SU ALACAKLARI DA KAPSAMA GİRİYOR”
EKONOMİ Haberi
PALANDÖKEN: “BORÇ YAPILANDIRMASI HERKESİ KAPSAYACAK”

 

-“YAKLAŞIK 300 MİLYAR LİRALIK BORÇ YAPILANDIRILACAK”

-“BORCUNU ZAMANINDA VE TAM ÖDEYENLER ÖDÜLLENDİRİLMELİ”

ANKARA- Yeni borç yapılandırmasının esnaf için can suyu olacağını ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Borç yapılandırması ile esnaf da kazanacak devlet de. Yapılandırma ekonomiyi canlandıracak. Esnafından çiftçisine, şoföründen öğrencisine devlete borcu olan herkes borcundan kurtulacak” dedi.

“BU FIRSATI HERKES İYİ DEĞERLENDİRMELİ”

Yapılandırma kanununun görüşmelerinin TBMM’de sürdüğünü belirten Palandöken, “Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılandırmanın kapsamı genişletilerek kabul edildi. Belediyelerin su alacaklarından trafik cezalarına, HGS ücretlerinden öğrenci harçlarına kadar devlete olan borçların tamamına yakını yeniden yapılandırılıyor. Vergi ve prim borçlarına sonradan eklenenlerle birlikte yaklaşık 300 milyar liralık borç yapılandırılacak. Bu fırsatı herkes çok iyi değerlendirmeli” şeklinde konuştu.

“ZAMANINDA ÖDEYEN TEŞVİK EDİLMELİ”

Borcunu zamanında ve tam ödeyenlerin de unutulmaması gerektiğini söyleyen Palandöken, “Yapılandırma kanunları ile borcunu zamanında ve tam ödeyen esnaf küstürülmemeli. Bu durumda olanlara 2017 yılından itibaren makul bir vergi indirimi yapılmalı” dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: PALANDÖKEN:, “BORÇ, YAPILANDIRMASI, HERKESİ, KAPSAYACAK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı