Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 18:46 Bu haber 2380 kez okundu
 
PERŞEMBENİN GELİŞİ
Eskiler; “Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olur” derlerdi. O zaman daha çocuk olduğumuz için bunun ne anlama geldiğini tam olarak kavrayamazdık. Şimdi yaşımız ilerleyince hayat tecrübelerimiz bize de bazı şeyler kazandırdı.
- Haberi
PERŞEMBENİN GELİŞİ

Bizler; 1990 lı yılların ortasına gelirken; Anavatan Partili arkadaşları aynı ifade ile ikaz eder ve edindiğimiz tecrübeye dayanarak ANAP’ın siyasi ömrünün bitmek üzere olduğunu söylerdik. Ancak o arkadaşlar iktidar gücünün verdiği özgüven ile bizimle alay ederlerdi.

Ama bu gün merhum Turgut Özal’ın ismi haricinde o partiden geriye hayırla yâd edilecek hiçbir şey kalmadı. Çünkü özellikle dört yıllık iktidar süresinden sonra; herkese ve bilhassa batıya şirin görünme adına partide; batılı formlara doğru çizgi kayması yaşandı. Milli değerlere hizmet etme yerine, bilhassa Mesut Yılmaz döneminde tam bir maneviyat karşıtlığı sergilendi. Ve bugün ANAP diye bir siyasi parti kalmadı. 

Aynı şeyler ve aynı akıbet AKP için geçerli. AKP li arkadaşlar Ankara, İstanbul ve diğer Büyükşehir Belediyelerini kaybettikleri halde halen burunları Kaf dağında. Ve Anavatan Partisinin son günlerini yaşıyorlar. 

Ne yazık k, bu kaybın sebebinin halen farkında değiller. Aynen ANAP gibi öz değerlerinin yerini batılı normlara terk ettiğinden ve zihinde batıya teslim olduklarından habersizler. Bütün bu fikir sapmalarına rağmen kendilerinin hâlen Milli Görüşçü olduklarını iddia edebiliyorlar.

Sonra ülkenin geleceği ile ilgili bir projeleri yok. Daha önceki benzerleri olan işbirlikçilerin yaptıkları gibi; faiz ödemeleri için borçlanmak, para lazım olunca vergileri artırmak ve zam yapmak becerebildikleri tek şey. Halbu ki diğerlerini tarih sahnesinden silen sebep de bu idi.

Daha önceki işbirlikçilerin helâk sebebinin de bu olduğunu bile bilmedikleri için geçmişten ders alma gibi bir becerileri bile yok.

İletişimim zirveye ulaştığı 21. asırda bile halen algı operasyonları ile tolumu manipüle edebileceklerini sanıyorlar. Ama Titanik gemisinin su alması gibi AKP teknesinde de batma alametleri görülmeye başladı. Burada yapılacak tek akıllı İş; yanlışları görmek, yaptıklarına tövbe etmek ve aslına geri dönmektir.

Her şeye rağmen bizler herkes için olduğu gibi onları da içinde bulundukları karanlıklardan kurtarmaya ve kucaklamaya hazırız. Yeter ki pişmanlık ve samimi duygular ile gelsinler.     

Ülkemizin geleceği için de ve fertlerin geleceği için de başka çıkar yol yok.    06. 12. 2019

Nuri BAŞAR

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: PERŞEMBENİN, GELİŞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı