Haber Detayı
18 Eylül 2016 - Pazar 22:20 Bu haber 1447 kez okundu
 
Piazza Sanatseverleri Resim Sergisi İle Buluşturuyor
Karadeniz’in en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza AVM, yıl boyunca düzenlediği çeşitli sergilere bir yenisini daha ekledi. Birbirinden değerli sergilerle ziyaretçilerini sanatla buluşturan Piazza, Muammer Yıldırım’ın resimlerine ev sahipliği yapıyor.
KÜLTÜR Haberi
Piazza Sanatseverleri Resim Sergisi İle Buluşturuyor

Yağlıboyanın yanı sıra ebru, minyatür, suluboya çalışmaları da olan sanatçının, eserlerinin çoğunda spatula tekniği yer alıyor. 

1952 yılında Samsun’un Havza ilçesinde dünyaya gelen Yıldırım, Anadolu Üniversitesi AÖF’yi bitirdikten sonra 25 yıl boyunca Samsun il, ilçe ve köylerinde öğretmenlik yaptı. 1997 yılında emekli olup İzmir’e yerleşen sanatçı, Bornova’da resim çalışmalarına 16 yıl boyunca devam etti. 2009 yılında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğü’nün ‘Sanat Eserlerini Belirleme Komisyonu’ tarafından tablolarının “eser niteliği” taşıdığı sonucuna varılarak kendisine sanatçı belgesi verilmeye layık görüldü. 2014 yılında memleketi Samsun’a dönüş yapan, evli ve iki çocuk babası 
Muammer Yıldırım çalışmalarına Lal Sanat Evi Atakum’da devam ediyor. 

Samsun Piazza; bugüne kadar 10 kişisel sergisi olan, 22 de karma sergiye katılan sanatçının eserlerini görmek isteyenleri 25 Eylül tarihine kadar AVM’ye davet ediyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Piazza, Sanatseverleri, Resim, Sergisi, İle, Buluşturuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı