Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 18:42 Bu haber 806 kez okundu
 
Polis Ordusuna Samsun'dan 343 Genç katıldı
Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO)’nun 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 17. dönem mezunları için yemin töreni düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Polis Ordusuna Samsun'dan 343 Genç katıldı


19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu 17. Dönem'de 343 Genç Polis Mezun Etti

 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından mezunlar adına dönem birincisi Kahraman Melih Arabacı bir konuşma yaparak, yaş kütüğüne plaket çaktı.

 

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Ogün Şahin yaptığı konuşmasında, “Okulumuzun 17. Mezuniyet törenine hoş geldiniz. Bugün 150 kadın, 193 erkek olmak üzere 343 genç meslektaşlarımızı 2 yıl süren zor ve yorucu bir eğitimin ardından okulumuzdan uğurluyoruz. Eğitim-Öğretim dönemi boyunca bizlere her türlü imkân ve desteği sunan Devletimize ve Yüce Milletimize minnettar olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de uzun ömürler diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Genç meslektaşlarım yolunuz ve bahtınız açık olsun." dedi.

 

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı yaptığı konuşmasında, “2 yıl süren zorlu bir eğitimi bitirdiniz. Şimdi yuvadan uçma zamanı kendi ayaklarınızın üzerinde duracaksınız. İnanıyorum ki her biriniz başarılı olacaksınız. Görevin iyisi kötüsü olmaz. Bizde bir düstur vardır. İstediğin yerde değil, istenildiği yerde çalışırsın. Bu meslek zorlu ve fedakârlık isteyen bir meslektir. Bunun farkındasınız. Zaman içerisinde suç ve suçlularla mücadele ederken vatan ve milletin bölünmez bütünlüğünü korunmak için terörle mücadele ederken bu sorumluluğun bilincinde olacaksınız. Yeri gelecek bu vatan için şehit olacaksınız. Şimdiden yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. 

 

Samsun Valisi Osman Kaymak da  törende yaptığı konuşmasında şunları söyledi.  ” Değerli genç polis memuru adayı kardeşlerim, sizler ülkemizin güvenliği ve asayişi için göreve başlayacaksınız. Gerçekten işiniz çok önemlidir. Her meslek kıymetli ve kutsaldır. Ama sizler insanların hayatını direk etkileyen bir mesleği yapıyorsunuz. Devletin sizlere verdiği yetkiyle insanların hayatlarına müdahale ediyorsunuz. İnsanları sevdiğiniz zaman işinizin daha çok kolay olduğunu göreceksiniz. Zira insan sevgisi olmayan, insan her yerde sorun yaşar.

 

İletişim ve insan sevgimiz eksik ise sıradan olay farklılaşmaya başlar. O anlamda çok kıymetli milletimizi çok sevin. Tabi ki işiniz suçu ve suçluyu kovalamaktır. Gücünüzü de devletten ve kanundan alacaksınız. Kaba davranan işini bilmeyen belindeki silaha güvenerek insanlara hareket ederek değil, onun bilincinde olarak kanun ve nizamlara uyarsanız o zaman göreceksiniz ki işiniz kolay olacak ve görev yaptığınız yerlerde hem amirleriniz ve hem de halkımızdan takdir ve saygı göreceksiniz.

 

Mesleğini en iyi yapmanın yolu birikimli olmaktır. Bilgi kuvvettir. Arkadaşlar her meslekte iş işte öğreniliyor. Polislik karakollarda ve sahada öğreniliyor. İşin kolayına kaçıp masada değil bizzat suçu ve suçluyu kovalayarak sahada olmalıyız. Çocuklarımızın yetişmesinde Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Mezuniyetiniz sizlere kutlu ve mübarek olmasını diliyorum. Bahtınız açık, görev süreniz içerisinde kazasız belasız bir hayat diliyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.” 

 

Konuşmaların ardından 17. Dönem mezunlarının en başarılı ilk beş öğrencisine Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından diploma ve ödülleri verildi.

 

Ödül töreninin ardından mezun olan 343 genç polise Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi tarafından yemin töreni gerçekleştirildi. Daha sonra öğrenciler aileleri ile buluştu.

 

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu'nda (PMYO) düzenlenen 17. Dönem mezuniyet törenine ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Ünsal Ağaoğlu, Adli Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Tekiner, kurum müdürleri ve mezun olan polislerin yakınları katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Polis, Ordusuna, Samsun'dan, 343, Genç, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı