Haber Detayı
19 Ağustos 2016 - Cuma 13:48 Bu haber 4005 kez okundu
 
“Rektör Bilgiç’e Tarihi Bir Sorumluluk Düşüyor “
Samsun Akademik Elemanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Rifat ŞAHİN Yönetimin ayrım gözetmediği bir ortamda, çalışanların ve diğer paydaşların yönetime destek olacağını söyledi.
EĞİTİM Haberi
 “Rektör Bilgiç’e Tarihi Bir Sorumluluk Düşüyor “

Ülkemizin olağanüstü olaylar yaşadığı bir süreçte Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektörlüğüne yeni atama yapıldığını belirten ve OMÜ Rektörlüğüne atanan Prof Dr. Sait Bilgiç’e başarılar dileyen Şahin, “ Kamuoyu tarafından bilindiği üzere üniversitemiz son sekiz yıldır iyi yönetilmemiş, kalite kaybı yaşamış, saygınlığı azalmış, neredeyse tüm çalışanları mutsuz olmuştur.  hak ettiği halde birçok akademisyen kadro alamamış ve bazıları üniversitemizden ayrılmak zorunda kalmıştır. Her rektör değişikliği üniversitemiz için yeni bir normalleşme fırsatıdır. Bu fırsat, adalet, liyakat ve saygının hakim olduğu bir yönetim modeliyle hayata geçirilebilir. Bu anlamda Sayın Rektöre tarihi bir sorumluluk düşmektedir. “ dedi.

KADRO BEKLEYEN AKADEMİSYENLERE KADRO VERİLMELİ
Üniversitede  iç huzurun, çalışma barışının sağlanması ve haksızlıkların giderilmesi  için, yıllardır kadro bekleyen akademisyenlere kadrolarının bir an önce verilmesi gerektiğini ifade eden Prof Şahin, “  Yönetimin ayrım gözetmediği bir ortamda, çalışanların ve diğer paydaşların yönetime destek olacağını, böylece topyekun bir gelişme sağlanacağını, üniversitemizin hak ettiği düzeye çıkarılabileceğini düşünüyoruz. Samsun Akademik Elemanlar Derneği olarak, yapılacak güzel şeyleri destekleyeceğimizi, gerektiğinde yapıcı ve iyi niyetli eleştirilerde bulunacağımızı, akademik ve idari personel ile öğrencilerimizin haklarını her zaman savunacağımızı ilan ve taahhüt eder Sayın Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e başarılar dileriz. “ diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , “Rektör, Bilgiç’e, Tarihi, Bir, Sorumluluk, Düşüyor, “,
Yorumlar
Haber Yazılımı