Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 13:55 Bu haber 1601 kez okundu
 
Rus gönüllüye veda yemeği
Samsun'da ‘Spor İçin Birleşmiş Gençlik’ (Unıted Youth For Sport) projesinde uzun dönem gönüllü çalışan Rus vatandaşı Albina Stepantseva’ya veda yemeği düzenlendi.
- Haberi
Rus gönüllüye veda yemeği

Albina Stepantseva, Erasmus+ programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Ar-Ge Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Spor İçin Birleşmiş Gençlik’ (Unıted Youth For Sport) projesinde uzun dönem gönüllü çalışmıştı.


Adventure Park’ ta düzenlenen veda yemeğine, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Ar-Ge Şube Müdürü Celalettin Kapçak, Tekkeköy Kaymakamlığı Ar-Ge Birim Koordinatörü Meltem Tunç,  Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Demirkıran, Tekkeköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ziya Aydın, Oryantiring il temsilcisi Serkan Kalkan ve projede görevli kurum personelleri yer aldı.

'BURADA TÜRKÇEMİ DAHA FAZLA GELİŞTİRDİM'
Türkiye’ye daha önceden yaz tatillerinde geldiğini belirten Spor İçin Birleşmiş Gençlik’ (Unıted Youth For Sport) projesinde uzun dönem gönüllü çalışan Rus vatandaşı Albina Stepantseva,” Türkiye aşığıyım. Ben Türkiye’ye gelmeden önce Rusya’da Türkçe eğitimi aldım ve burada görev aldığım süre içerisinde Türkçemi daha fazla geliştirdim sizler sayesinde. Dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonu 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda görev aldım. Bu benim için mutluluk vericiydi. Ekip halinde çok iyi işler başardık “dedi.  

SAMSUN’UN ÇOK GÜZEL OLUĞUNU SÖYLEDİLER
Ülkelerinden gelen yabancı sporculara Türkiye’nin misafirperver ve çok güzel gezilecek yerleri olduğunu anlattığın vurgulayan Stepantseva,”Benim için iyi bir deneyim oldu. Genel olarak duygularımı ifade etmem gerekirse, Türk insanlarını, örf adetleri, sıcakkanlılığı, misafirperverliğine ve özellikle yemeklerine hayran kaldım. Uzun süredir buradayım ve çok güzel anlar yaşadım. Ülkeniz çok güzel. Ailemde yazın Samsun’a geldi ve onlarda Samsun’un çok güzel oluğunu söylediler. Burası benim ikinci evim oldu. Samsun’dan ayrılacağım için üzgünüm. Bana verdiğiniz desteklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Samsun’u ve Türkiye’yi gittiğim her yerde anlatacağım benim için unutulmayacak bir yıl oldu” diye konuştu.

TEŞEKKÜR BELGESİ İLE MİNYATÜR ATATÜRK ANITI VERLDİ
Kurumumuz tarafından yürütülen ‘Spor İçin Birleşmiş Gençlik’ projesi kapsamında 10 aydır Samsun’da bulunan Rus vatandaşı Albina Stepantseva’ya 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ve kurum idare amirliğinde gösterdiği özverili çalışmalarından ötürü teşekkür belgesi ve Samsun’un simgesi minyatür Atatürk  Anıtı Ar-Ge Şube Müdürü Celalettin Kapçak tarafından taktim edildi.
Köksal ÖNER

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Rus, gönüllüye, veda, yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı