Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 16:30 Bu haber 3654 kez okundu
 
Saadet Partisi Büyükşehir Adayı Salih Şen'den Ragaip Kandili mesajı
Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen Regaip Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
YAŞAM Haberi
Saadet Partisi Büyükşehir Adayı Salih Şen'den Ragaip Kandili mesajı

 

Şen mesajında şunları kaydetti:

"Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının taçlanacağı Regaib Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kalplerimizin manevi doyuma ulaştığı mübarek üç aylar, dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı dinlendirmek, Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsatlardır. Bu sebeple, mübarek üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bu anlamda değerlendirmemiz gereken önemli gecelerden birisi de bu gece idrak edeceğimiz, af ve merhametin müjdecisi Regaib Kandili’dir. Bu geceyi, Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.” hadis-i şerifinin de bilincinde olarak bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.

Aziz Milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, tüm Samsunlu vatandaşlarımızın Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Saadet, Partisi, Büyükşehir, Adayı, Salih, Şen'den, Ragaip, Kandili, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı