Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 19:24 Bu haber 3596 kez okundu
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan Çarşamba Biyokütle Santrale Tepki
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün Saadet Partisi Genel Merkezi'nde yaptığı konuşmada Çarşamba'da yapımı devam eden Biyokütle Enerji Santralini eleştirdi.
SİYASET Haberi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan  Çarşamba Biyokütle Santrale Tepki


Temel Karamollaoğlu,  Türkiye'de ve bölgede verimsiz araziler dururken ev verimli ovalardan olan Çarşamba Ovası'na santral kurulmasının Türkiye'ye topluma ve tarıma zarar vereceğini söyledi.

Bölgedeki çiftçilerin isyanına herkesin kulak kabartması gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu,  Karamollaoğlu, yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

 

ÇİFTÇİNİN EKMEĞİNİ ELİNDEN ALACAK YATIRIMA TEVESSİL EDİYORSUNUZ

 

"Çarşamba Ovası'ndaki gelişmeleri kısaca arzetmek istiyorum. Çarşamba Ovası'nda   Biyokütle Enerji Santrali Kuruluyor. Bölgede o fabrikanın kurulacağı verimsiz tek bir arazi kalmadı mı da siz gidip en verimli ovanın ortasına santral kuruyorsunuz? Çiftçinin ekmeğini elinden alacak bir yatırıma o ovada tevessül ediyorsunuz.

 

ÇİFTÇİNİN İSYANINA KULAK KABARTMAK HERKESİN GÖREVİ

 

Çiftçi eğer isyan ediyorsa çiftçinin isyanına kulak kabartmak herkesin görevi. Gündemimizde her zaman üretime dönük yatırımları en üst seviyede tuttuk.  Ülkemizin, ancak üretime dönük yatırımlarla ki; enerji yatırımları bunun içindedir hızla kalkınılabileceğine  inanıyorum. Ama bunu söylerken de önce tarım demeyi de hiç bir zaman ihmal etmedik. Allah Rızası için yapmayın!

 


BU YATIRIMA ENGEL OLUN!..


Sanki Türkiye'de hiçbir yer kalmamış gibi en verimli topraklara böyle bir santralin temelini atarsanız bu, o bölgeye yapılacak olan en büyük kötülük olacaktır. Kararın tekrar  gözden geçirilmesini ve Çarşamba Ovası'nın mahvına sebep olacak bu  girişimden vazgeçilmesini tavsiye ediyoruz. Bu yatırıma engel olunmasını istiyoruz.

 

BU YATIRIM , BÖLGEYE, TARIMA, TÜRKİYE'YE ZARAR VERECEK!..

 

Bu hem bu iktidara zarar verecektir yaptıkları yanlıştan dolayı. Hem de ondan daha önemlisi, topluma, ülkeye bölgeye zarar verecektir. Aldığı kararlarla iktidar kendisine zarar verebilir. Ama başkasına, topluma, tarıma, bölgeye zarar vermek, tarım alanını tahrip etmek hiçbir zaman tasvip edeceğimiz bir konu olmayacaktır!."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Saadet, Partisi, Genel, Başkanı, Karamollaoğlu'ndan, , Çarşamba, Biyokütle, Santrale, Tepki,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı