Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 13:16 Bu haber 1461 kez okundu
 
Saadet Partisi'nden Başkan Demir'e "TASARRUF" Tavsiyesi
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Çiftlik Caddesi'nin trafiğe kapatılması dönemindeki düzenlemelerin 25 milyon Liraya malolduğunu, şimdi caddenin tekrar trafiğe açılarak yeni maliyet yaratacağını belirterek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e Tasarruf Tavsiyesinde bulundu.
SİYASET Haberi
Saadet Partisi'nden Başkan Demir'e

31 Mart 2019 seçimleri esnasında Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 3 milyar (eski parayla kattrilyon) lira gibi bir borcunun olduğunun söylenmiş olmasına rağmen, Başkan Mustafa Demir'in bu konuyla ilgili devr-i sabık oluşturmamak için hiçbir açıklama yapmadığını belirten Temel Armutçu,"  Saadet Partisi olarak; Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayın Mustafa Demir'in Tramvay'ı yeraltına alacağı sözünü de hatırlatacak olursak, Sayın Belediye Başkanımızın çok paraya ihtiyacı olacak ve verdiği sözleri yerine getirebilmesi için biraz tasarruf yapmasını tasviye ederiz." dedi.

 

Armutçu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Resmiyette ismi "İstiklâl Caddesi" olsa da Samsun'da yaşayan herkes burasını "Çiftlik Caddesi" olarak bilir. Ve bu Çiftlik Caddemizin başı ise bir türlü selamete eremiyor. 2014 yılındaki Büyükşehir Belediye Başkanımız şimdiki Milletvekilimiz Yusuf Ziya Yılmaz tarafından yapımına başlanan Çiftlik Caddesi'nin 700 metrelik kısmını kaplayan ve Cadde AVM olarak düzenlenen proje 2016 yılında hayata geçirildi. Çiftlik Caddesi araç trafiğine kapatıldı.

 


 Cadde granitle kaplandı, caddeye cephe binalara ise masrafların yüzde 75’i kat sahiplerince, yüzde 25’i de belediye tarafından karşılanarak beyaz renkte mantolama işlemi yapıldı. Tüm bu alt ve üst yapı düzenlemesi için de yaklaşık 25 milyon (eski parayla trilyon) lira harcama yapılmıştı.

 

488 KİŞİ VE 300 ESNAFLA ANKET YAPTILAR

 

Şimdi de aradan yaklaşık 3 buçuk yıl geçtikten sonra, aynı partiden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir, Çiftlik Caddesini tek yönlü ve iki şerit olacak şekilde yeniden trafiğe açacaklarını, tek şeridinde araçların park edeceğini, otobüs duraklarının da olacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir, bu kararın alınmasında en büyük faktörün 488 kişi ve 300 esnafla yapılan anket sonucunun olduğunu da cümlelerine ekledi.

 

DÜZENLEME ALELACELE KARARLA YAPILAMAZ !

 

Çiftlik Caddesi, İlkadım İlçemizin sınırlarında olsa da gerek tüm Samsunlu'muzun, gerekse de Samsun'a gelen tüm insanların gezdiği, alışveriş yaptığı bir yerdir ve Samsun'umuzun markası olmuş bir yerdir. Bu vasıflara sahip bir yer için gerek 2014 yılında yapılan, gerekse de bugün yapılmaya çalışan düzenlemeler, öyle alelacele alınacak kararlarla yapılamaz. Tüm fizibilite çalışmaları yapılır, STK'lardan görüş alınır, cadde esnafının ve ikametgâh olarak kullanan sâkinlerin tamamının görüşü sorulur, hatta gerekirse o cadde de referandum bile yapılır ve çıkan sonuç şeffaf bir şekilde paylaşılarak karar verilir. 

 

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR'İN 3 MİLYAR LİRA BORCU VAR!

 


Ancak Ak Parti'de bir Belediye Başkanı veya Bakan değişikliği olduğunda, sanki Ak Partili Başkan veya Bakanın yerine başka bir partinin Başkanı veya Bakanı gelmiş gibi herşey değişiyor. Bu da Ak Parti'nin bir sisteminin olmadığının ve keyfe keder bir yönetim anlayışına sahip olduklarının göstergesi olarak görülmektedir. 31 Mart 2019 seçimleri esnasında Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 3 milyar (eski parayla katrilyon) lira gibi bir borcunun olduğu söylenmiş olmasına rağmen, Belediye Başkanlığını kazanan Sayın Mustafa Demir bu konuyla ilgili herhalde devr-i sabık oluşturmamak için hiçbir açıklama yapmadı.

 

Saadet Partisi olarak; Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayın Mustafa Demir'in Tramvay'ı yeraltına alacağı sözünü de hatırlatacak olursak, Sayın Belediye Başkanımızın çok paraya ihtiyacı olacak ve verdiği sözleri yerine getirebilmesi için biraz tasarruf yapmasını tasviye ederiz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Saadet, Partisi'nden, Başkan, Demir'e, "TASARRUF", Tavsiyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı