Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 16:04 Bu haber 2341 kez okundu
 
Saadet Partisi'nden Büyük Kudüs Mitingi Teşekkürü
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, 9 Şubat Pazar Günü düzenledikleri Büyük Kudüs Mitingi'ne kış şartlarına rağmen katılımın çok fazla olduğunu belirtti ve katılanlara teşekkür etti.
SİYASET Haberi
Saadet Partisi'nden Büyük  Kudüs Mitingi Teşekkürü

Yazılı bir basın açıklaması yapan Temel Armutçu, " 9 Şubat 2020 Pazar günü Saat 14.00'da İstanbul Yenikapı Meydanında Saadet Parti'mizin tertip ettiği "Yüzyılın Zorbalığına Karşı Kudüs İçin Ayağa Kalk" ana sloganı ile "Büyük Kudüs Mitingi" yüzbinlerin katılımı ile yapıldı. Türkiye'nin dört bir tarafından, çetin kış şartlarının tüm olumsuzluklarına rağmen rahatını bozarak İstanbul Yenikapı Meydanında yer alan herkese teşekkür ediyor, Allah (c.c.) razı olsun diyoruz.

 

Miting davetimize icabet eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'a, Hüda Par Genel Başkanı İshak Sağlam'a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ve katılım sağlayan tüm siyasi partilerimize ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ediyoruz." dedi.

 

TÜM DÜNYANIN GÖZÜ KULAĞI MİTİNGDE İDİ

 

Miting büyük bir coşkuyla başlayıp sona erdiğini ifade eden Temel Armutçu, " Tam bir kardeşlik, tam bir ümmet bilinci hâkimdi. Herkes birlikten, beraberlikten ve emperyalizme karşı duruştan bahsetti. Kimse hâkir görülmedi, ötelenmedi, dışlanmadı. Tabiki ABD-İsrail ikilisine karşı duyulan nefret ve öfke hâricinde.Miting ev sahibi sıfatı ile Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr.Abdullah Sevim'in konuşması ile başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan sonra Hamas Temsilcisi, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Ahmet Davutoğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Hüda Par Genel Başkanı İshak Sağlam konuşmalarını gerçekleştirdiler.

 

ABD ve İsrail başta olmak üzere tüm dünyanın gözü kulağı bu mitingde idi. Zira, farklı siyasî düşüncede olanlar ilk defa bir mitingde buluşacaklardı, aynı meydanı paylaşacaklardı. Buluşuldu ve aynı meydan paylaşıldı, hatta ve hatta aynı sloganlar atıldı. Dert bir olunca, gaye aynı olunca; zihinler de diller de bir oluyor. Miting, her ne kadar Kudüs'ün, Filistin'in özgürlüğü için tertip edilmiş olsa da Arakan'ın, Doğu Türkistan'ın, Keşmir'in ve tüm ezilen, sömürülen halkların ve ülkelerin özgürlükleri için yapılmış oldu." diye konuştu.

 

MEDYA MİTİNGİ YİNE GÖRMEMEZLİKTEN GELDİ

 

Medyanın  her zaman olduğu gibi dünkü mitingi de görmemezlikten geldiğini belirten Armutçu açıklamasını şöyle tamamladı: " Van-Bahçesaray'da meydana gelen çığ felaketinin kurtarma görüntülerini, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırıkkale-Delice'de yaptığı miting görüntüsüyle birlikte televizyon ekranını ikiye bölerek yayınlayan medya, yine kendine düşeni yapmış oldu. Yenikapı Meydanındaki mitinge katılmayı caiz görmediğini beyan etme gafletinde ve delaletinde bulunan sözde din alimi olduğunu zanneden zavallılar, dünkü kalabalığı gördükten sonra nasıl bir halet-i ruhiyeye bürünmüşlerdir acaba? "Artık bizim uyduruk fetvalarımıza kimse itibar etmiyor, susalım bari" derler mi?

 

 

Dünkü miting alanında ve miting kürsüsünde, şehir şehir dolaşıp otel salonlarında, konferans salonlarında Kudüs'ü anlatan sivil toplum kuruluşlarının yetkililerini de görmek isterdik. Dünkü miting alanında ve miting kürsüsünde, salt kendi tabanına ve seçmenine değil, herkese aynı duygu ve düşünce ile Kudüs konusunu izah edecekleri de görmek isterdik. Dünkü miting alanında ve miting kürsüsünde, cüzî iradesini hür bir şekilde kullanabildiğini göstermek isteyenleri de görmek isterdik.Herşeye rağmen, geleceğin Türkiyesi için çok önemli olan mitingin yapılması ve müthiş bir katılımın sağlanması çok önemliydi. Gerçekleştiren herkese sonsuz teşekkürler.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Saadet, Partisi'nden, Büyük, , Kudüs, Mitingi, Teşekkürü,
Yorumlar
Haber Yazılımı