Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 12:15 Bu haber 1785 kez okundu
 
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu Bu Gidiş Ülkenin İflası İle Sonlanacak
Saadet Partisi aylık İl Divan Toplantısı Samsun İl Binasında gerçekleşti.
- Haberi
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu  Bu Gidiş Ülkenin İflası İle Sonlanacak

Aylık divan toplantısında, İl Başkanı Temel Armutçu, Terme ilçesinde seçilen 7 meclis üyesine plaket takdim etti.

Toplantı sonrasında bir değerlendirme yapan Armutçu, "Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Samsun'umuzda tüm entrika ve karalamalara rağmen dik duruşlarından taviz vermeden, seçimlerde başarı gösterip meclis üyesi seçilen arkadaslarımın, Hak adalet ve hoşgörü ile millî görüş'e yakışan bir hizmet sunacaklarına inanıyor ve kendilerini tebrik ediyorum" dedi.

EMİRLE, TALİMATLA, TEHDİTLE FAİZ DÜŞÜRÜLMEZ!

Ardından Türkiye ve dünya gündemi hakkında açıklamalar yapan Armutçu  şunları söyledi:"Dış politikada savrulduk, itibarımız kalmadı, ekonomide deniz bitti, sonuç tam bir hüsran. Tarım tamamen yok edilmiş, sanayinin S'si kalmamış, üretim yerini tüketime, tasarruf yerini israfa bırakmış. 

Adalet bitmiş enkazı kalmış, velhasıl 100 lerce danışman milletle sayın Cumhurbaşkanı arasında köprü değil, sadece set oluşturuyorlar  görünen bu.


Emirle, talimatla, tehditle faiz düşürülmez! Bu bir sistem meselesidir, çarklar dönmüyorsa, üretim yoksa vatandaşın alım gücü kalmamışsa, istersen faizi üçe beşe indir hiçbir faydası yoktur. 

YÜZDE 17 FAİZLE PARAYI KİM ALACAK?

17 faizle kim parayı alacak, ne üretecek, nasıl satacak, aldığı krediyi nasıl ödeyecek? Faiz üretimle ihracat artışı ile adaletin ve hukukun işletilmesiyle düşer. O zaman da dünya ülkeleri arasında sözü dinlenir, saygın, itibarlı bir yer elde edilir. 

Ayrıca faiz'in sadece düşmesi değil kökten kaldırılması ve âdil ekonomik düzen'e geçilmesi gerekmektedir. Üretmeyen, israf eden, ithalata dayalı bir politika çıkmaz sokaktır. Bu politikaların sürdürülmesi neticesinde, gelinen noktadan memnun olan bir avuç rantiyecinin dışında hiç kimse yoktur.


BU GİDİŞ ÜLKENİN İFLASI İLE SONLANACAK

İç ve dış borç toplamı 500 milyar doları aştı, hükümet kıyıda köşede ne varsa sattı ve satmaya devam ediyor. Allah muhafaza bu gidiş ülkenin iflası ile sonlanacaktır! Fındığa 16,5 - 17 tl taban fiyat vermişler diye övünüyorlar, yahu fındık randuman ile kaça düşer? Bu fındığa verdikleri taban değil aksine tavan fiyattır. Fındığı alacak esnaf kaldı mı onu da araştırmak gerek. 

Fındık üreticisi TMO üretim merkezlerine çok uzak noktalarda olduğu kadar, her üreticinin fındığını almıyor ve kota uygulayıp 500 kg.lık bir alım yapıyor, bu üreticiye eziyetten başka bir şey değil... Yani her zamanki gibi üretici sahipsiz ve çaresiz bırakılmıştır." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi, Samsun, İl, Başkanı, Temel, Armutçu, , Bu, Gidiş, Ülkenin, İflası, İle, Sonlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı