Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 16:45 Bu haber 1498 kez okundu
 
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu: Corona Virüsü Pasaport Mu Taşıyor?
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Korona Virüsün, teknolojik anlamda en gelişmiş ülkelerde yaygın olarak görüldüğünü, Hindistan, Tayland, Tayvan, Kamboçya, Vietnam, Hong Kong gibi Çin'e sınır komşuluğu olan ülkelerde nüfus oranına göre daha az olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu: Corona Virüsü Pasaport Mu Taşıyor?


Yazılı bir basın açıklaması yapan Temel Armutçu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

" İlki 27 Aralık 2019 tarihinde, Çin’in Hubei Eyaleti’ne bağlı Wuhan şehrinde hastaneye başvuran, Wuhan’daki hayvan pazarında balık satıcısı olan 49 yaşında bir kadında, ikincisi de hayvan pazarından sıklıkla alışveriş yapan 61 yaşındaki bir erkekte görülmesinden sonra geçen üç aylık süreçte Coronavirus, dünya genelinde yaklaşık 309 bin kişiye bulaştı, 13 bin can aldı.

 

Hastalığın ilk çıktığı Çin, yaklaşık 1 milyar 400 milyon nüfusa sahip ve 82 bin kişi Coronavirus hastası. İtalya, yaklaşık 61 milyon nüfusa sahip ve 54 bin kişi Coronavirus hastası. ABD, yaklaşık 330 milyon nüfusa sahip ve 27 bin kişi Coronavirus hastası. İran, yaklaşık 83 milyon nüfusa sahip ve 21 bin kişi Coronavirus hastası. Türkiye, yaklaşık 83 milyon nüfusa sahip ve 947 kişi Coronavirus hastası. Norveç, yaklaşık 5,5 milyon nüfusa sahip ve 2.164 kişi Coronavirus hastası. Hindistan, yaklaşık 1 milyar 350 milyon nüfusa sahip ve 332 kişi Coronavirus hastası. Rusya, yaklaşık 145 milyon nüfusa sahip ve 306 kişi Coronavirus hastası. Afrika Kıtası, yaklaşık 1 milyar 400 milyon nüfusa sahip ve (294'ü Mısır'da, 240'ı Güney Afrika Cumhuriyeti'nde olmak üzere) 6 bin kişi Coronavirus hastası.


CORONA VİRÜS, HİNDİSTAN'I PAS GEÇİYOR, İRAN'DA CAN ALIYOR!


Bu veriler bize şunu gösteriyor; Coronavirus Avrupa, Asya ve Amerika Kıtalarında yaygın olarak görülüyor ve can alıyor. Hem de teknolojik anlamda en gelişmiş ülkelerde maalesef. Çin'den sonra dünyanın en kalabalık ülkesi Hindistan. Ve Endonezya’dan sonra sayıca en kalabalık Müslüman nüfusa sahiptir. Hindistan, nominal fiyatlarla dünyanın en büyük on ikinci ekonomisine ve Satın Alma Gücü Paritesi'ne göre de dünyanın en büyük dördüncü ekonomisine sahiptir. Halkının yaşam tarzını da televizyonlardan seyrettiğimiz kadarı ile hepimiz bilmekteyiz. Çin'e sınır komşuluğu olan Hindistan'ı Coronavirus pas geçiyor ve İran'da canlar alıyor.

 

HİJYEN ŞARTLARININ NE OLDUĞU BİLİNMEYEN ÜLKELERDE CORONA VİRÜS BU KADAR YAYILMADI

 

Bu cümlemiz yanlış anlaşılmasın lütfen. Sadece bir durum tespiti yapmaya çalışıyoruz. Hâ keza Tayland, Tayvan, Kamboçya, Vietnam, Hong Kong gibi Çin'e sınır komşuluğu olan ülkelerde de durum Hindistan'da olduğu gibi.  Afrika Kıtasının özellikle kuraklıkla, açlıkla, kıtlıkla imtihana tutulan, hijyen şartlarının ne olduğu bile tam manasıyla bilinmeyen ülkelerinde ise Coronavirus yayılmadı.

Coronavirus salgınıyla ilgili dünya haritasını elime alıp baktığımda "Coronavirus pasaport mu taşıyor diye soruyorum kendi kendime...
Bize düşen;  hâlâ herşeyin bilimin elinden geldiğini iddia edenlere rağmen tedbiri elden bırakmadan ilminde, bilminde, şifanın da Allah (c.c.)'dan geldigini bilerek  "Ey iman edenler! Sabır ve namazla Allah'tan yardım dileyin. Şüphesiz Allah, sabredenlerin yanındadır" (Bakara Suresi 153.Ayet) ilahi emrine tabi olmaktır.

 

YURTDIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLER İÇİN NEDEN SAMSUN VE SAKARYA SEÇİLDİ?

 

Bu arada Yurtdışından getirilerek KYK Yurtlarına yerleştirilecek öğrenciler için neden vakalarin hemen hemen sıfir noktasında olduğunu sandığımız Samsun ve Sakarya illeri tercih edilmiştir? Bununla ilgili yetkililerden Samsun kamuoyunu tatmin edici bir açıklama da bekliyoruz.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Saadet, Partisi, Samsun, İl, Başkanı, Temel, Armutçu:, Corona, Virüsü, Pasaport, Mu, Taşıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı