Haber Detayı
18 Kasım 2018 - Pazar 13:59 Bu haber 1506 kez okundu
 
Saadet Partisi Samsun Kadın Kolları’ndan Kitap Kampanyası
Saadet Partisi Samsun İl Kadın Kolları Dünya Çocuk Kitapları Okuma Haftası nedeniyle Mecidiye Caddesi girişine stant açarak kitap kampanyası başlattı.
KÜLTÜR Haberi
Saadet Partisi Samsun  Kadın Kolları’ndan Kitap Kampanyası

Mecidiye Caddesi üzerinde hafta ile ilgili stant açan Saadet Partisi Samsun il Kadın Kolları üyeleri, amaçlarının çocuklarımızın kitapla tanışması,okuması bilginin tadına varması,okul öncesi ve okul dönemi gelişimlerine destek olmak olduğunu  söyledi.

 

Saadet Partisi Samsun Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanı Büşra Durhat düzenledikleri etkinlikle ilgili olarak şu görüşleri paylaştı: “Geleceğimizin güvencesi olan çocuklara kitabı sevdirmek,okuma alışkanlığı kazandırmak,çocuklar için kitap seçme imkânı sağlamak üzere,11-16 Kasım arasında Dünya Çocuk Kitapları Okuma Haftası olarak kutlanmaktadır.

 Yaşadığımız zamanda görüyoruz ki; çocuklarımız teknolojinin bize sunduğu akıllı telefon, tablet bilgisayar ve internet oyunlarının bağımlısı haline gelerek sosyal hayattan uzaklaşmaktadır.Üzülerek belirtmek isteriz ki; böyle bir süreç çocuklarımızın gelişimi acısından zararlıdır.Bizde bugün dolayısıyla çocuklarımızı,anne ve babalarımızı bir nebze de olsa bu konuyu ele alarak kitap okumaya ve okutmaya teşvik etmek istedik.

 Çocuklarımızın kitapla tanışması,okuması bilginin tadına varması,okul öncesi ve okul dönemi gelişimlerine destek olacaktır.Motor yeteneklerinin hızlanmasına,çocukların erken yaşta kitap okuma alışkanlığı edinmelerine, interaktif olarak iletişime geçebilmelerine yardımcı olacaktır.

  • Bir kitap ile Ülkemizin her köşesine ulaşıp çocuklarımızın hayatına iz bırakmak isterseniz Saadet Partisi Kadın Kolları "IZ BIRAK Kitap Kampanyası" için kurulacak stantlarımıza, evinizdeki çocuk kitaplarını ulaştırıp bu kervana katılabilirsiniz.16 Kasım'da başlayıp  3 gün sürecek olan stant çalışmasına tüm duyarlı vatandaşlarımızı bekliyoruz.Bu vesile ile dünya çocuk kitapları haftasını kutluyoruz.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Saadet, Partisi, Samsun, , Kadın, Kolları’ndan, Kitap, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı