Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 21:22 Bu haber 612 kez okundu
 
Sağlıkçılardan Meme Kanserine Farkındalık Etkinliği
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hemşirelik ve Halk Sağlığı Topluluğu ile OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri,“Pembe Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı” etkinliği düzenledi.
SAĞLIK Haberi
Sağlıkçılardan  Meme Kanserine Farkındalık Etkinliği

 

Meme kanseri ve kanserin erken tanısına yönelik farkındalıklarının arttırılmasının hedeflendiği etkinliğe; Rektör Danışmanı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Terzi, akademisyen, idari personel ve öğrenci katıldı.

OMÜ yaşam merkezinde düzenlenen etkinlikte, Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, katılımcılara hastalık hakkında detaylı bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın Avcı, “Meme kanseri, kadın kanserleri arasında en sık görülen kanser türüdür. Bu kanserin erken tanısı, yaşamın uzatılması açısından oldukça önemlidir. Bu açıdan toplumsal farkındalık oluşturulması ve toplumun meme kanserinin erken tanısı yönünde bilinçlendirilmesi gerekir. Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, her yıl olduğu gibi bu yılda Üniversitemizde meme kanserine yönelik farkındalık oluşturmak için bir çalışmaya daha imza atmıştır.” dedi.

Etkinlikteöğrenciler;Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, Dr. Öğr. Üyesi Özge İşeri, Arş. Gör. Emel Güven ve Arş. Gör. Alaattin Altın danışmanlığında hazırladıkları eğitim materyalleri ve broşürleri dağıttı.

Hem kadın hem de erkek katılımcılara meme kanserinden korunma ile ilgili eğitim verilen etkinlikte, tüm katılımcıların yakasına pembe kurdeleler takıldı. Öğrenciler, Prof. Dr. Murat Terzi öncülüğünde meme kanserine dikkat çekmek için Yaşam Merkezinde gökyüzüne pembe balonlar uçurarak etkinliği tamamladı. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Sağlıkçılardan, , Meme, Kanserine, Farkındalık, Etkinliği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sağlıkçılardan  Meme Kanserine Farkındalık Etkinliği
Sağlıkçılardan  Meme Kanserine Farkındalık Etkinliği
Sağlıkçılardan  Meme Kanserine Farkındalık Etkinliği
Sağlıkçılardan  Meme Kanserine Farkındalık Etkinliği
Yorumlar
Haber Yazılımı