Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 17:50 Bu haber 754 kez okundu
 
Sağlıkta Şiddete Bir Tepki de Atasam Atakum Tıp Merkezi'nden
Atasam Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen ÖZTÜRK ‘’Şiddete Sessiz Kalma!’’ dedi.
SAĞLIK Haberi
Sağlıkta Şiddete Bir Tepki de Atasam Atakum  Tıp Merkezi'nden

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanlarına yönelik yaşanan şiddete tepkiler sürerken, bir açıklama da  Atasam Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk'ten  geldi.

 

Birsen Öztürk, " Salgın döneminde gece gündüz demeden tüm gücüyle hizmet üreten ellerin, kendi canlarını korumak için kapıyı tutarak gövdelerini siper etmeleri şiddetin ulaştığı boyut ve sağlık çalışanlarındaki etkisini göstermektedir! "  dedi.

 

Sağlıkta şiddetin Türkiye'de yaygınlaştığını ve şiddet olaylarının arttığını ifade eden Atasam Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürü Birsen Öztürk, " Şiddet Dün Ankara’daydı Yarın Nerede? Covid-19'un gün geçtikçe yeni yeni semptomları tespit edilmeye başlandı. En son tespit edilen semptomu ise sağlık çalışanlarına karşı olan saldırganlık ve şiddet halinin artmasıdır. Türk Tabipler Birliği'nin son açıklamalarına göre Türkiye'de bugüne kadar en az 52 sağlık çalışanı hayatını kaybetti.

 

En son 20 Eylül Pazar günü Elazığ'da görevli kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Orhan Özdiller ‘in Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Bizler Covıd-19’la mı mücadele edelim yoksa şiddetle mi?Dün Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vahşete uğrayan sağlık çalışanı arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve insanlıktan nasibini almamış saldırganların en ağır cezayla çarptırılmalarını istiyoruz."  diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Sağlıkta, Şiddete, Bir, Tepki, de, Atasam, Atakum, , Tıp, Merkezi'nden, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı