Haber Detayı
24 Haziran 2016 - Cuma 12:27 Bu haber 8110 kez okundu
 
SAL için 27 Milletvekili Araştırma Önergesi Verdi
Samsun Anadolu Lisesi'nde öğrenciler üzerinde uygulanan baskılar ve öğrencilerin yayınladığı bildirideki iddialarla ilgili olarak CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek , 26 CHP Milletvekilinin imzasını da alarak TBMM Başkanlığı'na araştırma önergesi verdi.
SİYASET Haberi
SAL için 27 Milletvekili Araştırma Önergesi Verdi

    
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve 26 CHP Milletvekili Samsun Anadolu Lisesi Öğrencilerinin yayınladığı bildirideki iddialarla ilgili olarak TBMM Başkanlığı'na Araştırma Önergesi Verdi.

 
CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK, SAL’ daki bildiri ve sonrasında gelişen olayları 18 Milletvekilinin imzası ile TBMM Gündemine taşıdı. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kemal Zeybek: " Haziran başında Türkiye ve Genelinde Liselilerde yaşanan gerilim ve bildiri olayları. Türkiye ve Samsun’un köklü eğitim kurumlarından olan Samsun Anadolu Lisesinde bildiri olayı yaşanmıştır. Öğrencilerin yayınlamış oldukları bildiride çeşitli haksızlık ve iddialara yer vermişlerdir. Bunlardan en önemlisi okulda DAİŞ Propagandası yapılması. Türkiye Cumhuriyetinin varlığının adeta reddedilmesi, okulda siyasi parti propagandasının yapılması ve öğrencilerden zorla para toplanması gibi ifadeler içermektedir."dedi.

Zeybek, bildiri sonrası okulda bazı olumsuz olayların yaşanması ve bildiri yayınlanmasının sebeplerinin araştırılması ortadan kaldırılması için gerekli tedbirlerin alınması için meclis araştırması istedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAL, için, 27, Milletvekili, Araştırma, Önergesi, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı