Haber Detayı
12 Ekim 2016 - Çarşamba 13:20 Bu haber 1776 kez okundu
 
SALIPAZARI'NA 26 MİLYON TL'LİK YATIRIM
Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentin küçük ilçelerinden Salıpazarı’nda bu güne kadar 15 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Fen işleri Daire Başkanlığı, 2018 mahalli idareler seçimine kadar ilçenin alt ve üst yapısına 11 milyon TL daha harcayarak, toplam yatırımını 26 milyon TL’ye çıkaracak.
- Haberi
SALIPAZARI'NA 26 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, şantiyeye çevirdiği ilçelerden biri olan Salıpazarı’nda çalışmalar sürüyor. 44 mahallesi bulunan 148 bin 869 nüfuslu ilçede Fen İşleri Daire Başkanlığı, yol sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyor. 175 kilometre yol ağı bulunan ilçenin mahallelerinde beton yol yapımı devam ediyor. 67 kilometresi satih kaplama, 108 kilometresi stabilize olan ilçenin 26 mahallesinde 55 kilometre beton yol yapıldı. Fen İşleri Daire Başkanlığı, 2016-2017-2018 döneminde Salıpazarı’nda 35 kilometre beton yol, 22,5 kilometre sıcak asfalt yol yapmayı hedefliyor.

YENİ HALİ HERKESİ MEMNUN EDİYOR
Yol çalışmaları dışında ilçe, Samsun Büyükşehir Belediyesi yatırımları ile değişip modernleşiyor. Geçen yıl sel yaşanan sel hadisesinde zarar gören ilçede bir daha doğal afet yaşanmaması için dere içinde gerçekleştirilen istinat duvarları yapımı ve dere içi temizliği tamamlanarak, olası bir sel tehlikesi ortadan kaldırıldı. Salıpazarı’nın batı yakasındaki ilçeye giriş caddesi ve meydan ve Saat Kulesi, doğal taş elemanları ile yeniden düzenlendi. Meydanın eski görüntüsünden eser kalmazken, yeni hali herkesi memnun ediyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, ilçe merkezinde köprü de inşa ederek halkın kullanımına sunmuştu.
Köksal ÖNER

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SALIPAZARI'NA, 26, MİLYON, TL'LİK, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı