Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 16:34 Bu haber 418 kez okundu
 
Salıpazarı Avut Cemevi İnşaatı Devam Ediyor
2017 yılında 3 bin 634 metrekare arazi üzerine temeli atılan Avut Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatı devam ediyor.
- Haberi
Salıpazarı Avut Cemevi İnşaatı Devam Ediyor

İnşaatı gezen ve çalışmaları inceleyen  Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer ve Belediye Başkanı Halil Akgül  Mahalle Muhtarı Hüseyin Gürkan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

MUHTAR “BORCUMUZ VAR”    

Muhtar Hüseyin Gürkan “Belediye Başkanımız Halil Akgül’ün gayretleri ve hayırsever işadamlarımızın yardımları ile inşaatımızı bu hale kadar getirdik. Kaba inşşatı hemen hemen bitti. Ancak ekonomik nedenlerden dolayı Cemevi inşaatımız çok yavaş ilerliyor.”dedi.

 

AKGÜL, “ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ”

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “İlçemiz sınırları arasında bulunan Avut Mahallemizdeki vatandaşlarımız, mahallelerine Cemevi yapılması isteğini belediyemize ilettiler. Konu hakkında Cemevi için 3 bin 634 metrekare arsa ile ilgili olarak Samsun İl Defterdarlığı ile  görüşme ve yazışmaları yaparak araziyi belediyemiz adına tahsisi ettirdik., yapılmış ve ilk etapta arazi Salıpazarı Belediyesi adına tahsis ettirdik ve Cemevi için tahsis ettik.

 

2017 yılında temelini attığımız Kültür Merkezi ve Cemevini Avut Mahallesine kavuşturmak için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Kaba inşaatı biten inşaatın tamamlanması için Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağız.”dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Salıpazarı, Avut, Cemevi, İnşaatı, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı