Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 17:01 Bu haber 1033 kez okundu
 
Salıpazarı Doğalgaza Kavuşmayı Bekliyor!..
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül Salıpazarı'na doğalgaz getirmek için girişimlerini sürdürdüklerini ve konuyu sürekli olarak gündemde tutarak doğalgazı getireceklerini söyledi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Salıpazarı  Doğalgaza  Kavuşmayı Bekliyor!..


Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı’nda 10 yılda çok şeyin değiştiğini ve  Salıpazarı'nın artık doğal gazı hakettiğini söyledi.

 

Konuyla ilgili girişimlerinin sürdüğünü belirten Başkan Akgül, "Ankara’ya gittiğimde Enerji Bakanımızla, Bakan Yardımcımızla görüştük. Salıpazarı’na doğal gaz hizmetinin getirilmesi için girişimlere başladık.  Daha sonra Terme Belediye Başkanımızla Ordu’ya giderek AKSA Bölge Müdürümüzle görüştük. Doğal gaz talebimizi kendilerine ilettik. 

Hastanemiz, öğrenci yurtlarımız, kamu kurumlarımız, okullarımız, tekstil fabrikamız,fındık fabrikamız, doğal gaza uyumlu yeni yapılan konutlar. Salıpazarı- Çarşamba arasında yapılan cezaevi inşaatı var. Burada cezaevi hariç 160 lojman yapılıyor.Doğal gaz oraya kadar geldiğinde Salıpazarı’na 7 km kalıyor. Neden Salıpazarı’na kadar gelmesin?" dedi.

Halil Akgül, doğal gaz meselesinin olmazsa olmazı olduğunu ve bu meseleyi sürekli gündemde tutarak takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Salıpazarı, , Doğalgaza, , Kavuşmayı, Bekliyor!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı