Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 19:09 Bu haber 529 kez okundu
 
Salıpazarı Jandarması Yaya Yollarını boyadı
Salıpazarı ilçeJandarma Komutanlığı Ekipleri öğrencilerin kullandığı okul yollarını, "öncelik yaya" yazılı şablonlarla boyadı.
ASAYİŞ Haberi
Salıpazarı Jandarması Yaya Yollarını boyadı


Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı İlçe Jandarma Komutanlığınca, Salıpazarı ilçesinde,  2019 yaya öncelikle trafik yılı nedeniyle, Avut ve Muslubey mahallelerinde bulunan öğrencilerin kullandığı okul yolları, yaya öğrenci figürü ile öncelik yaya yazılı şablonlarla boyandı. 

'İLÇEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ' 

İlçe genelinde yapılan uygulama halk tarafında büyük bir beğeni ile karşılandığını söyleyen Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer, “ İçişleri Bakanlığımızın  2019  yılını, Trafikte yaya öncelikli yıl ilan etmesi nedeni ile İlçemizde, Jandarma komutanlığımız ve ilçe emniyet amirliğimiz farkındalık oluşturarak, yaya geçidi olmayan okul civarındaki noktalara, şablonlar ile boyama çalışmaları belediyemiz ekipleriyle beraber devam ediyor. Aynı zamanda, gerek uygulamalarda gerek toplantılarımızda sürücülerimiz ve vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Mahalle sakinlerimiz de bu konuda oldukça hassaslar, bizlere destek oluyorlar.  Unutmayalım öncelik her zaman yayanın.  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Uygulamalarımız devam edecektir ”dedi.

Vatandaşlar,  uygulamalar ve bilgilendirmelerden dolayı İlçe Kaymakamı ve Jandarma ekiplerine teşekkür ettiler
Köksal ÖNER

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Salıpazarı, Jandarması, Yaya, Yollarını, boyadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı