Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 18:25 Bu haber 485 kez okundu
 
Salıpazarı'nda İktidar ve Muhalefet Yüksek Okul İçin Birleşti
Samsun'un Salıpazarı İlçesi'ne Yüksek Okul Yapılması için düzenlenen toplantıya, AK Parti, CHP ve MHP İlçe Yöneticileri ile tüm STK temsilcileri katıldı.
EĞİTİM Haberi
Salıpazarı'nda İktidar ve Muhalefet  Yüksek Okul İçin Birleşti


Kaymakamlık makamında, ilçe kaymakamı Meriç Dinçer ve belediye başkanı Halil Akgül’ün de hazır bulunduğu toplantıda, Salıpazarı'na Yüksek Okul  açılması için görüş birliğine varıldı.

 

Toplantıya ayrıca,  AK Parti ilçe başkanı İsmail Yaman, MHP ilçe başkanı İsa Bircan, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mevlüt Karadeniz, Belediye Meclis Üyeleri, Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Emine Dağlıoğlu, Esnaf Odası Başkanı Adem Osma, Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel, Turizm ve Tanıtım Dernek Başkanı Ertan Özcan, Avcılar ve Atıcılar Dernek Başkanı İsmail Başoğlu ve daha önce ilçede öğretmenlik yapmış olan Prof.Dr.Yavuz Bayram katıldı.

 

İstişare nitelikli toplantıda Salıpazarı’nda yüksek okul açılması için ne tür hazırlıkların yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Ayrıca Salıpazarı’nın yüksek okul açılması noktasında hangi avantajlarının olduğu, hangi hususlarda çalışma yapılması gerektiği tartışıldı. Belediye Başkanı Halil Akgül, esnafından çiftçisine, memurundan yöneticisine, sivil toplum kuruluşlarından siyasi parti temsilcilerine kadar Salıpazarı’nın birlik ve beraberlik ruhu içinde yüksek okul açılması için ciddi bir motivasyona sahip olduğu hususunda fikir birliği içerisinde olduklarını, toplantıya katılımın da bunun somut bir göstergesi olduğunu ifade etti.

 

İlçe kaymakamı Meriç Dinçer ve belediye başkanı Halil Akgül’ün yanısıra toplantıda hazır bulunan bütün katılımcılar, yüksek okulla ilgili çalışmalara en güçlü biçimde destek vermek için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladılar. Toplantıda yüksek okul için uygun bir alt yapının oluşturulması ve ilgili prosedürün yürütülmesi için gerekli dosyanın en kısa sürede tamamlanması noktasında da görüş birliğine varıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Salıpazarı'nda, İktidar, ve, Muhalefet, , Yüksek, Okul, İçin, Birleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı