Haber Detayı
01 Eylül 2019 - Pazar 16:34 Bu haber 793 kez okundu
 
Salıpazarı'nda Kapalı Yollar Açılıyor
Salıpazarı’nda sağanak yağış nedeni ile kırsal mahallelerde meydana gelen toprak kaymalarının kapattığı yollar belediye ekiplerince açılıyor.
- Haberi
Salıpazarı'nda Kapalı Yollar Açılıyor


Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçede hayatın normale dönmesi ve ulaşım sorununu çözmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. 

Geçtiğimiz hafta Salıpazarı’nda  yağan sağanak sele neden olmuş, özellikle ilçenin kırsal bölgelerinde heyelanlara neden olmuştu. Salıpazarı Belediyesine  bağlı ekipler, yaklaşık bir haftadır yoğun bir şekilde kapanan yolları açmaya, şehir merkezinde biriken çamurları temizlemeye çalışıyor.


SELİN FATURASI  AĞIR


Belediye Başkanı Halil Akgül, yaşanan sel felaketinin faturasının ağır olduğunu belirterek, “ Selde iki vatandaşımızı kaybettik. Yol ağımızın400 km’si hasar gördü.İçme suyu ve altyapı kanalizasyon hatları hasar gördü.14 ev heyelan ve su basması sonucu zarar gördü.Şehir merkezinde bazı işyerleri kısmi zarar görürken çiftçimizin hem toplamakta olan fındıkları hem de fındık bahçeleri büyük zarar görmüştür.


ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ


Suların çekilmesinin hemen ardından tüm makine ekipmanları ve personellerle seferberlik ilan ettiklerini belirten Başkan Akgül, yağmurun büyük oranda hasar bıraktığı mahalleleri tespit ettik, etmeye de devam ediyoruz. Şu an sahada 30’a yakın iş makinesi ile çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.


Yaşadığımız bu sel felaketinde bizleri yalnız bırakmayan başta Samsun Valimiz Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir, İş makinesi ve personel gönderen İlçe Belediye Başkanlarımız ve hayırsever İş adamı Yusuf Yılmaz’a teşekkür ediyorum.."dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Salıpazarı'nda, Kapalı, Yollar, Açılıyor,
Yorumlar
sağ bitiş -->
Haber Yazılımı