Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 18:14 Bu haber 826 kez okundu
 
Salıpazarı'nda ölü sayısı 2'ye yükseldi; 4 Vatandaşımız da kayıp
Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yaşanan sel felatinde ölü sayısı ikiye çıktı. Ahmet Yıldız'ın ardından, Bilal Arslan adlı vatandaş da hayatını kaybetti.
YAŞAM Haberi
 Salıpazarı'nda ölü sayısı 2'ye yükseldi; 4 Vatandaşımız da kayıp


Samsun'un Salıpazarı ilçesinde meydana gelen sel felaketinde, Ahmet Yıldız'ın ardından Albak Mahallesi'nde sel suları nedeniyle meydana gelen heyelanda Bilal Arslan toprak altında kaldı. Arslan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yaptığı açıklamada 3-4 vatadandaşın kayıp olduğunu bildirirken, kayıp vatandaşlara ulaşma çalışmasının sürdüğünü bildirdi. Bölgeye AFAD'a bağlı çok sayıda ekip sevk edildi. 

EV VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül, 'Saat 11.00’de başlayan yağmur, 12.00’den sonra iyice şiddetini arttırdı. Meydana gelen sel, çok büyük maddi hasara yol açtı.İlçenin yukarı mahallelerinde çok büyük bir taşkın yaşandı. Şu anda bilinen 2 can kaybımız var. Üç dört de kayıp var, inşallah onlara ulaşırız. Şehir merkezinde köprü üzerini aşan su, şehir merkezinin içinden tekstil fabrikamız, hastanemiz ve esnaflarımızda büyük hasar oluşturdu. İnşallah başka can kaybı olmaz. Halen teyakkuz halindeyiz. Gerekli tedbirleri almaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Sağanak nedeniyle Salıpazarı Devlet Hastanesinin zemin katı, tekstil fabrikası ile ev ve iş yerlerinde su baskınları meydana geldi. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile AFAD ekiplerince çalışma başlatıldı.

 

 

METREKAREYE 140 KG. YAĞIŞ DÜŞTÜ

 

Samsun Valisi OsmanKaymak da sel felaketinin yaşandığı Salıpazarı'na giderek incelemelerde bulundu. Samsun Valisi Osman Kaymak, metrekareye 140 kilo yağış düştüğünü ifade ederek, yaşanan sel felaketinde 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Salıpazarı’nda açıklamada bulunan Vali Kaymak, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımızdan biri Terme çayında değil de çayı besleyen küçük bir deredeki suda hayvanını kurtarmaya çalışırken, suya kapılıp hayatını kaybediyor. Diğer vatandaşımız ise heyelan altında kaldı. Oradan çıkardık. Heyelanlı yolda ekiplerimiz açmaya çalışıyor. 2 ölümüz var, Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin. Bunun dışında 2 saattir ekiplerimizde bir korku vardı. Bu su; Salıpazarı’ndan Terme’ye geçiyor. Terme çayının taşma tehlikesi vardı. O korkuyu yaşadık ama su 2 metre aşağıya çekildi ve yağışlar da durdu. Arazilerde küçük kayıplar var. Tarım Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik Müdürlüğü ekiplerimiz, hasar tespitlerini yapacaklar. Metrekareye 140 kiloya yakın yağış aldı. Dere yataklarında evi olan vatandaşlarımızın duyarlı olması lazım” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Salıpazarı'nda, ölü, sayısı, 2'ye, yükseldi;, 4, Vatandaşımız, da, kayıp,
Yorumlar
Haber Yazılımı