Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 14:53 Bu haber 1025 kez okundu
 
Salıpazarı’ndaki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı
Salıpazarı İlçesi Esatçiftliği Mahallesinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.Salıpazarı Orman İşletme ekipleri ve bölge halkı yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.
- Haberi
Salıpazarı’ndaki Orman Yangını  Kontrol Altına Alındı

 

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer İlçede meydana gelen orman yangını ile ilgili  açıklamalarda bulundu. Dinçer “Endişe edilecek bir durum yok”dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer “İlçemiz Esatçiftliği Koçcuğaz mevkii ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangını yüzde 90 kontrol altına alındı. Ormanlık alanda ağaçların değil gazel ve yüzeyde bulunan çalıların yandığı, örtü yangını dediğimiz bir olay söz konusudur. Yangından ormandaki ağaçlar etkilenmemiştir.

HAVADAN MÜDEHALEYE GEREK YOK

Endişe edecek bir durumun söz konu olmadığını söyleyen Kaymakam Dinçer “Yangının çıktığı andan itibaren konu sürekli takibimizde. Belediye Başkanımız Halil Akgül ile yangın alanına gidip gerekli tedibirin alınması için bütün önlemler alınmıştır. Örtü yangını tehlike arz etmediğinden havadan müdehaleye gerek duyulmamıştır.

ÇIKIŞ SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

Arazinin dik ve ulaşımın olmadığı  bölgede Salıpazarı Orman İşletme ekipleri ve bölge halkı ile birlikte yangını söndürme çalışmalarımız devam ediyor.

Yangının çıkış sebebi ile ilgili ekiplerimiz gerekli çalışmları sürdürmektedirler." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Salıpazarı’ndaki, Orman, Yangını, , Kontrol, Altına, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı