Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 15:45 Bu haber 451 kez okundu
 
Salıpazarı Yaralarını Onarmaya Devam Ediyor
Salıpazarı İlçesinde özellikle 23 Ağustos sel felaketinden sonra yatırımlara hız verildi. İlçenin bir çok bölgesinde aynı anda çalışmalar devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Salıpazarı Yaralarını Onarmaya Devam Ediyor

 
 
Hava sıcaklıklarının artması ile yarım kalan projelerin yapımına başlandı. Özellikle şehir merkezinden geçen ve daha önce ihale yapılan yeni köprünün yapımına ağırlık verilirken, hastane inşaatı, atık su arıtma tesisi, set duvar çalışmaları, baraj bağlantı yolları ile beton yol çalışmaları devam ediyor.
 
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, mevsimin kış olmasına rağmen iyi giden hava şartları nedeni ile ilçede çalışmaların hızlandırıldığını ifade etti.
 
BARAJ VE KÖPRÜ YAPIMI
 
Başkan Akgül, “Bizim için önemli olan artık sel kabusu yaşamak istemiyoruz. Salıpazarı ve Terme ilçelerimiz için hayati önem taşıyan Salıpazarı barajı ve şehir merkezindeki yeni köprünün tamamlanması. Baraj sahasında bağlantı yol yapım çalışmaları başladı. İhalesi geçen yıl yapılan yeni köprümüzün de inşaatı başlamış durumda.
 
HASTANE OCAK 2020’DE TAMAM
 
Salıpazarı İlçe Devlet Hastanemizin yapımı hızlı bir şekilde ilerliyor. Kaba inşaatı bitmiş durumda. Yüklenici firma aralıksız çalışıyor. Çevre düzenlemesinde Salıpazarı Belediyesi olarak katkı sağlıyoruz. Bir aksilik olmazsa Hastanemizin 2020’nin Ocak – Şubat aylarında tamamlanarak hizmete girmesini bekliyoruz.
 
18 MİLYONLUK YATIRIM
 
Samsun Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımı devam eden bir önemli yatırım ise Atık Su Arıtma Tesisi... İnşaat sahasını gezerek çalışanlardan bilgi aldık. Yüklenci firma  sahada çalışmalarını sürdürüyor.18 milyon TL’ye mal olacak Salıpazarı Atıksu Arıtma Tesisimiz 1.Aşama da günlük 4.000 metreküp, 2. Aşama da günlük 6.000 metreküp atıksu arıtma kapasitesine sahip olacaktır.Tek amacımız ilçedeki atıksu sorununu çözmektir.
 
BETON YOLLAR KALDIĞI YERDEN
 
Son 5-6 yılda ilçemizde başlattığımız beton yol seferberliği havaların iyi gitmesiyle kaldığı yerden devam ediyor. En son Kuşçuğaz ve Esatçiftliği Mahallelerimizde başlattığımız betonlarla birlikte  ilçe genelinde 130 km beton yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.
 
YARALAR SARILIYOR
 
İlçemizde bir yandan yatırımlara hız verilirken bir yandan da sel felaketinin yaraları sarılıyor. DSİ tarafından Dikencik ve Göne Mahallelerimizde Terme çayı boyunca yıkılan set duvar ve yol çalışmaları aralıksız sürüyor. Salıpazarı Belediyesi mahalle yollarında 23 Ağustos’tan bu yana yol bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.
 
Büyükşehir Belediyemiz, Diğer kurumlarımız ve Devletimizin de desteğiyle biz bu yaraları çok daha çabuk saracağız. Bu süreçte emeği geçen herkese ve özellikle sabır ve hoş görülerinden dolayı Salıpazarı halkımıza teşekkür ediyorum.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Salıpazarı, Yaralarını, Onarmaya, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı