Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:46 Bu haber 1575 kez okundu
 
SAMÇEP: SASKİ’nin açıklaması ciddiyetten uzak
SAMÇEP ( Samsun Çevre Platformu) Atakum'da denize kanalizasyon akıltılmasının infial yaratması üzerine, SASKİ yönetiminin yaptığı basın açıklamasının itiraf niteliğinde olduğunu bildirdi.
- Haberi
SAMÇEP: SASKİ’nin açıklaması ciddiyetten uzak

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, SASKİ’nin açıklaması ile ilgili olarak bir basın bildirisi yayınladı.

 

Öncelikli olarak yapılan açıklamadan; Çobanlı İskelesi terfi istasyonunda arızalı olan pompa sayısının birden fazla olduğunun  görüldüğünü ifade eden Özdağ, “  Yönetim sorumluluğu sadece sorunu çözmek değil, sorun oluşmadan riskleri en aza indirmektir. Birden fazla pompa arızanlıdığı halde neden zamanında bakım onarım faaliyetleri yapılmamıştır. SASKİ yönetiminin önleyici bakım-onarım faaliyeterini aksattığı görülmektedir.

Arızanın kısa sürede giderildiği iddia edilmektedir. Kısa süreden kasıt nedir? Neredeyse sabahtan akşama kadar süren arıza kısa mıdır? Denize kaç metreküp atık su boşaltılmıştır? Samsun halkı denizde yüzerken tonlarca kanalizasyon atığı mavi bayraklı plaja boşaltılmıştır.” Dedi.

 

SAMSUN HALKI İLE ALAY EDİLİYOR

 

Yine yapılan açıklamada; “denize kanalizasyon değil atık su boşaltılmıştır” denilerek Samsun Halkı ile alay edilsiğini ifade eden Mehmet Özdağ, “  Çobanlı’da denize boşaltılan suda kendileri yüzerler mi, çocuklarını bu suya sokarlar mı? Son zamanlarda Samsun’da SASKİ ile yaşanan sorun sadece Çobanlı İskalesi ile sınırlı değildir. Samsun’un doğusundan batısına, Liman içine, Mert Irmağına ve Doğu Parkın doğusuna atık su boşlatılmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanını Göreve Davet Ediyoruz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Samsun Halkına karşı doğrudan sorumludur. Belediyelerin görevi bulundukları illerde yaşayan insanlara temiz ortam sağlayarak, yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmelerini sağlamaktır. Bahaneler uydurarak plajlarımıza kanalizasyon atığının deşarj edilmesi ne sebeple olursa olsun affedilemez. Sorumlular hakkında gerekli idari soruşturma derhal başlatılmalıdır.” Diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMÇEP:, SASKİ’nin, açıklaması, ciddiyetten, uzak,
Yorumlar
Haber Yazılımı