Haber Detayı
30 Eylül 2016 - Cuma 11:23 Bu haber 1575 kez okundu
 
SAMGİAD 5. DÖNEM İLK İŞ YEMEĞİ DÜZENLEDİ
Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Sheraton Otel’de 5. Dönem ilk iş yemeği programı düzenledi.
- Haberi
SAMGİAD  5. DÖNEM İLK İŞ YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD)  5. Dönem ilk iş yemeği programına Samsun Valisi Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU, Karadeniz Genç İş Adamları Federasyonu Başkanı Levent ÖZDEN ve Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD)  üyeleri katıldı

Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Savaş GÖMEÇ, 5. Dönem ilk iş yemeğinde yaptığı konuşmasında, “ 5 Haziran’da genel kurul ile göreve geldiğim SAMGİAD başkanlığında çok hızlı bir şekilde komisyonlarımızı kurarak sahaya inmiş, devletinin, milletinin birliği, beraberliği ve bütünlüğü için gerekli çalışmalara ivedilikle başlamış bulunuyoruz. 3 yıl 5 ay sürecek bir göreve arkadaşlarımla birlikte hep birlikte talip olduk. Bu görev süresi içerisinde gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimiz var. Ortak müteşebbislik hareketi noktasında bundan sonra Samsun Genç İş Adamları Derneği başta olmak üzere bir birinden değerli projelerde 3-4 arkadaşımızla bir araya gelerek başta üretim tesisleri olmak üzere Samsun’da gerçekleştirmek istediğimiz birçok projeyi ileriki günlerde ilimize kazandıracağız.”dedi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ , “ Yaptığınız işe yürekten inanıyorum. Ama beraberinde bir şeye daha inanıyorum.Ne olur verimli olun, ne iş yaparsanız yapın iyi, kaliteli iş yapın.  Bizim zengin ve güçlü bir ülke olmamız ,ekonomimizi büyütmemiz lazım. Bu coğrafyada güçlü olan durabilir.Daha fazla üretmek, daha fazla çalışmak, daha fazla koşma yönünde bir irade ve inisiyatif ortaya koymamız gerekiyor.”diye konuştu.
 
        Vali İbrahim ŞAHİN ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi:  “Sizlerle bu akşam birlikte olmanın keyfini yaşıyorum. Arkadaşlar eğer hızlı hareket etmezseniz, daha güçlü olmakla ilgili bir tutum içerisinde olmazsanız, sizden daha güçlü firmalar türeyecek sizin ürettiğinizden daha ucuzunu ve daha kalitelisini üretecekler ve sizin ürününüzü almayacaklar. Başkalarının ürünlerini alacaklar. Bir birinizle karşı karşıya gelmeyin. Omuz omuza verin, yan yana durun, birbirinize destek olun ve olmalısınız. Mutlak suretle sizlerle beraber olacağız. Yeter ki, siz güçlenin. Sizin güçlenmeniz bizim ve Türkiye’nin güçlenmesi anlamına geliyor. Biz Samsun’da kollektif iş üretmeyi veya çalışmayı bilmiyoruz veya beceremiyoruz. Biraz bu işe yoğunlaşmamız gerekiyor. 

Artık dünya 60’ların dünyası değil.Artık dünya iletişim dünyası. Bir şey olduğu zaman anında duyuluy   Sizler genç işadamları bizim beklentilerimiz olan insanlarsınız. Size şehrimizin, biz yöneticilerin ve ülkemizin ihtiyacı var. İnanın azıcık gayretle başta şehrimizin, sonra bölgemizin biraz daha gayretle ülkemizin en iyi iş adamları olursunuz. Şehrimize olabildiğince katma değer sağlayacak işleri katarsak başta Samsun, siz ve sonra ülkemiz zengin olur. Bu gibi toplantılarda ülkemizin kalkınmasına bir nebze olsun katkı sağlarsak biz kendimizi bahtiyar saymış oluruz. Bu gibi toplantıların artarak devam etmesini diliyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”
 
        Konuşmaların ardından Vali İbrahim ŞAHİN, Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD)’ne yeni üye olan ve şehrimize yatırım yaparak katma değer ve istihdam yaratan üyelere plaket verdi. Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Savaş GÖMEÇ ise vermiş olduğu desteklerden dolayı Vali  ŞAHİN’e plaket takdim etti.
 
        .

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMGİAD, , 5., DÖNEM, İLK, İŞ, YEMEĞİ, DÜZENLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı