Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 16:26 Bu haber 449 kez okundu
 
Şampiyon Roketçiler Samsun Valisi Dağlı'yı ziyaret etti
Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest2021'de düzenlenen Roket Yarışmasında, Orta İrtifa Kategorisinde Türkiye 1.'si olan Tanyeli Roket Takımı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'yı ziyaret etti.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Şampiyon Roketçiler Samsun Valisi Dağlı'yı ziyaret etti

Tanyeli Roket Takımının harika bir iş başardığını belirterek, takım üyesi gençlerimizi tebrik eden ve Teşekkür Belgesi veren  Vali Dağlı,  Milli Teknoloji Hamlesi'nin en güzel yansımalarından Teknofest2022'nin Milli Mücadele'nin ilk adım şehri Samsun’un ev sahipliğinde düzenlenecek olmasının ve bayrağı devralmanın heyecanını yaşadıklarını, hazırlıklara da müjdenin açıklandığı ilk andan itibaren başladıklarını söyledi.

Samsun olarak Teknofest'e uzun süredir çok istekli bir şekilde talip olduklarını ve şehrin bu uluslararası festivali tesis, konaklama ve lojistik imkanları sayesinde başarıyla organize edeceğini ifade eden  Vali Dağlı, festivalin gençlerimiz için büyük bir birikim olacağını ve bunun da ilimizin ve ülkemizin sanayi ve teknolojisine önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Şampiyon, Roketçiler, Samsun, Valisi, Dağlı'yı, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');