Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 13:21 Bu haber 3963 kez okundu
 
Samsun 1 Adım Yeter Çocuk ve Gençlik Korosu Start aldı
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Devlet Opera ve Balesi ve Ortaklığıyla, Samsun'un kültürü, tarihi ve müzik öğretmenlerinin mesleki doyumuna katkı sağlamak amacıyla "Bir Adım Yeter 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu" projesine start verildi.
SANAT Haberi
Samsun 1 Adım Yeter Çocuk ve Gençlik Korosu Start aldı

Samsun Öğretmenevi'nde toplanan müzik öğretmenleri  Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesine başladığı ve ilk adımı attığı  Samsun'da  19 Mayıs kutlamalarına hazırlık yapmak için 1919 gencin katılımıyla bir koro oluşturmaya karar verdi.  Türkiye'nin kurtuluş mücadelesinin başladığı  19 Mayıs gününde 1919 genç hep birlikte ulusun kurtuluş şarkılarını söyleyecek.

"Bir Adım Yeter 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu" projesi  Samsun'daki müzik öğretmenlerinin hayallerini meslektaşlarıyla paylaşması ve 11 öğretmenin projeyi şekillendirmesiyle başladı. Bunun akabinde  Samsun'un 17 ilçesinden 80 müzik öğretmeninin katılımıyla proje büyüdü.  Samsun Öğretmenevi'nde yapılan tanıtım toplantısıyla proje için çalışmalar başladı.

"Bir Adım Yeter 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu" projesiyle söylenecek olan marşlar öğrenciler, öğretmenler ve proje katılımcıları aracılığıyla farkındalık oluşturulan tüm mecralarda paylaşılarak, toplumda vatanseverlik duygusunu pekiştirmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda  Türkiye'de daha önce yapılmamış büyüklükte bir çocuk ve gençlik korosunun oluşturulması bakımından da önem taşıyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, 1, Adım, Yeter, Çocuk, ve, Gençlik, Korosu, Start, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı