Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 19:49 Bu haber 1185 kez okundu
 
Samsun, 100. Yıl Spor Şenliğine hazırlanıyor..!
Samsun'da 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında yer alan 'Spor Şenliği' 14 Ekimde başlayacak.
SPOR Haberi
Samsun, 100. Yıl Spor Şenliğine hazırlanıyor..!


Her yıl geleneksel olarak Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen 'Spor Şenliği' bu yıl ilk kez Bowling, 3x3 Sokak Basketbolunun eklenmesiyle Futbol ve Voleybol olmak üzere dört branşta oynanacak. 

14 Ekimde başlayacak olan Spor Şenliği ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla şehrimizde dolu dolu geçen etkinliklere bir yenisini daha ekliyoruz. Samsun Valiliğimiz öncülüğünde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Spor Şenliği bu yıl 100. Yıl kutlamaları kapsamında daha özel ve anlamlı geçecektir.

Dört branşta gerçekleştirilecek olan spor şenliğimiz bu yıl bowling ve 3x3 sokak basketbolunun ilk kez eklenmesi ile daha renkli görüntülere sahne olacak. Biz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Samsun'da herkesin spor yapmasını hedefliyoruz. Spor Şenliğimiz çok renkli ve çekişmeli geçecektir. Tüm kurum, kuruluşlar ve halkımızı takımlarını kurup Spor Şenliğimize yarışmaya davet ediyorum." dedi. 

Spor Şenliğine 30 yaş üstü (1989 ve öncesi doğan) oyuncular katılacak , son başvuru tarihi ise 7 Ekim 2019.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun,, 100., Yıl, Spor, Şenliğine, hazırlanıyor..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı