Haber Detayı
19 Eylül 2016 - Pazartesi 12:48 Bu haber 1525 kez okundu
 
SAMSUN 2. TARM FUARINA ŞEMSİ BAYRAKTAR DA KATILIYOR
28 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Samsun 2.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışına Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Sayın Şemsi BAYRAKTAR da katılacak.
EKONOMİ Haberi
SAMSUN 2. TARM FUARINA ŞEMSİ BAYRAKTAR DA KATILIYOR

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından yapılan açıklamada ,  Fuarın Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  TZOB Ziraat Odaları Birliği, Ziraat Mühendisleri Odası, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği, 19 Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in  destekleri ile hazırlandığı bildirildi. 

TÜYAP, Fuara, Samsun İl ve ilçelerinin yanı sıra Karadeniz’ in ve Orta Anadolu’ nun birçok İlinden protokolün ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin katılacağını, açılışın 28 Eylül 2016 Çarşamba günü saat 12.00’de Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşeceğini belirtti.

TÜYAP'ın Fuar ile ilgili açıklaması şöyle: "Tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri ikinci kez tek çatı altında sunmayı hedefleyen ve her yıl daha da profesyonelleşen, konusunda bölgesinin en etkili buluşması olan fuarımız, iki ayrı salonda, 10.000m2 kapalı, 40.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 50.000 m2’lik alanda düzenlenecektir.

Karadeniz ve Orta Anadolu’ dan o binlerce çiftçinin buluşacağı fuarda, her türlü tarımsal ürün ve ekipman, yepyeni teknolojiler ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır. 

Tarımda verimlilik artışı, tarım ürünlerinde çeşitliliğin arttırılması konuları fuarın ve fuarda düzenlenecek olan seminer ve konferansların ana hatlarını oluşturacaktır. 

Samsun 2.Tarım Fuarı’ nın tüm bölge ekonomisine ve çiftçilerimize olumlu katkılar sağlamasını ve daha verimli tarım, hayvancılık uygulamaları ile bölgenin sektördeki potansiyelini daha etkin kullanmasını hedeflemekteyiz.  "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMSUN, 2., TARM, FUARINA, ŞEMSİ, BAYRAKTAR, DA, KATILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı