Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 18:38 Bu haber 2444 kez okundu
 
Samsun ADD: Atatürk'süz Logo Kabul Etmiyoruz!
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Bağlı SASKİ’nin Logosundan Atatürk’ün kaldırılmasına ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli de tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun ADD: Atatürk'süz Logo Kabul Etmiyoruz!

Dr Özkefeli, SASKİ’nin 27 yıllık logosundan Atatürk’ün siluetinin silinmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Türkiye Cumhuriyeti ve onun kurucu lideri önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e saldırıların sonu gelmiyor maalesef. Şimdi de bir Samsun kuruluşu olan ve Samsun halkına hizmet ile memur SASKİ’nin 27 yıllık logosundan Atatürk’ün siluetini silmesiyle karşı karşıyayız.

Samsun, bir Atatürk şehridir. Samsun demek kurtuluşun ilk adımıdır. Samsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlük meşalesinin yakıldığı bir şehirdir. Samsun, tam bağımsızlık ateşinin yakıldığı ilk kıvılcımdır. Ve her bir Samsun’lu Atatürk’ün hemşerisidir. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, doğum günü olarak Samsun’a ayak bastığı tarihi yani 19 Mayısı işaret etmiştir. İşte bu kadar önemlidir Samsun, Atatürk ve onun izinde olan sonraki nesil için.” Dedi.

 

SAMSUN YEREL YÖNETİMİ VE SAMSUN BÜROKRATLARI NE YAPMAK İSTİYOR?

 

Samsun’un  en baskın karakterinin Atatürk ve onun bu coğrafyaya bıraktığı itibar olduğunu ifade eden Dr. Özkefeli, “ Samsun’dan Atatürk’ü silmeye çalışan bir tavır çok uzun zamandan beri var ve her fırsatta buna yeni halkalar ekleniyor ne yazık ki. Samsun’un bir simgesi olacaksa bu asla sülün kuşu olamaz mesela. Samsun ancak ve ancak Atatürk ile anılabilir.

Bizler ulu önder Atatürk’ün takipçileri ve onun açtığı yoldan giden Atatürkçüler olarak bunu protesto ediyoruz. ADD Samsun şubesi, bu şehirden Atatürk’ü silmeye çalışan zihniyetin karşısında dimdik duracak ve göğsünü siper edecektir.” Diye konuştu.

 

SASKİ BÜROKRATLARINA ÇAĞRI:  “Yanlıştan geri dönün ! “

SASKİ’nin görevinin bu şehirden Atatürk’ü silmek değil, Samsun halkına kokmayan, kanalizasyon karışmayan sağlıklı içme suyu sağlamak olduğunu ifade eden Özkefeli,”  Yine yerel basından takip ettiğimize göre bu konuda şüpheler varken SASKİ’ye önerimiz logo değiştirmek gibi gereksiz işlerle uğraşmak yerine asli görevlerine odaklanmasıdır.

Derhal SASKİ logosunu Samsun’a yaraşan şekilde Atatürk’ü içeren bir logo haline getirmeleridir. Atatürk ve onun temsil ettiği değerleri içermeyen hiçbir logo Samsun’a yakışmaz. En kısa zamanda bu yanlıştan geri dönün.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, ADD:, Atatürk'süz, Logo, Kabul, Etmiyoruz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı