Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:20 Bu haber 3070 kez okundu
 
Samsun ADD’den 19 Mayıs’a yoğun kutlama programı
ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, ADD Samsun Şubesi’nin ev sahipliği yapacağı 19 Mayıs kutlamaları hakkında bilgi verdi.
- Haberi
Samsun ADD’den 19 Mayıs’a yoğun kutlama programı

ADD Samsun Şube olarak ‘’Milli Mücadelenin 100. Yılı’’ etkinliklerinin  Ocak ayından itibaren devam ettiğini ifade eden Özkefeli programlarla ilgili olarak şu bilgileri verdi:   

 

ATAKUM ÇAKIRLAR KORUSU’NDA GENÇLİK KAMPI VE ŞÖLEN

“ADD Samsun Şube olarak 17-18-19 Mayıs tarihlerinde Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek Gençlerimizle, Atakum Çakırlar Korusunda olacağız. ‘’Prof Dr. Muammer Aksoy Samsun Gençlik Kampı’’nı burada gerçekleştireceğiz. Yüzü aşkın ADD Gençliği ile burada buluşacağız. 18 Mayıs 2019 Cumartesi akşamı kamp içerisinde Saat:20.30 dan sonra Gençlik şölenimiz olacak. Grup Zehmeri, Cansu Çebi Orkestrası ve Grup Mürettebat bizlerle olacak.

 

ADD GENEL MERKEZİ’NİN CUMHURİYET TIR’I

 

18 Mayıs 2019 Cumartesi Sabahı Saat 11.00 de ADD Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan ve Milli Mücadelenin 100. Yılında tüm Türkiye’yi dolaşacak olan ‘’Cumhuriyet Tırı’’ mızın Atakum Çobanlı sapağında halkımızın da katılımı ile açılışını yapacağız. İki gün boyunca Çobanlı Kavşağında duracak olan Cumhuriyet Tırı bir müze ve sergi alanı olarak tüm Samsunlulara açık olacak.

 

19 MAYIS’TA ONUR ANITI’NA ÇELENK SUNUMU

 

19 Mayıs 2019 Sabahı ADD Genel Merkezimiz, Samsun’a gelecek olan şubelerimiz ve gençlerimiz ile beraber Atakum Çakırlar Korusunda yapacağımız kamp alanına toplanıp Samsun’a doğru yola çıkacağız. Sabah Tütün İskelesindeki Samsun Valiliğinin programına dâhil olacağız. Saat:11.00 de Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Kamu İş, Samsun 100. Yıl Platformu ile birlikte Onur Anıtına çelenk sunumu ve tören gerçekleştireceğiz.

 

SAMSUN BULUŞMASI PANELİ VE FENER ALAYI

 

19 Mayıs 2019 Saat:15.00 de Atakum Belediye Kültür ve Eğlence Merkezinde ‘’Atatürk Cumhuriyetini İnşa Etmek’’ Samsun Buluşması konulu panelimiz olacak. 19 Mayıs 2019 Saat:21.30 da Uğur Mumcu Parkında Devlet- Millet Elele Fener Alayımıza geçeceğiz. Her Yıl Gelenekselleşen Fener Alayımızı Samsun Valiliği ile beraber yapacağız. ‘’ Mili Mücadelenin 100. Yılında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Yolunda’’ sloganı ile coşku içinde yürüyeceğiz. “

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, ADD’den, 19, Mayıs’a, yoğun, kutlama, programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı