Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 13:01 Bu haber 2968 kez okundu
 
Samsun ADD’den Atatürk’ü Anma Konseri
ADD Samsun Şubesi 16 Kasım 2017’de Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü Anma Konseri düzenliyor.
SANAT Haberi
  Samsun ADD’den Atatürk’ü Anma Konseri

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli Konser ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

 

Özkefeli açıklamasında şunları söyledi: “ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bedeni varlığının aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde; O'nu daha bir saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin Başkomutanı; laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu; Türk Milletinin Atası; Dünya Lideri, dünya barış elçisi; Dünyada ve bu coğrafyada hala tertemiz kalmış yegâne şey odur. Tüm dünyanın tanıdığı en tanınmış ve en büyük Türk; ATATÜRK’TÜR.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi olarak, Atamızı yaptığımız etkinlikler ile anmaya devam ediyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Korosu  Engin Candan şefliğinde ''Atatürk'ü Anma Konseri'' düzenleyecektir.

16 Kasım 2017 Saat:20.00 de Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür Merkezinde başlayacak konserimize; tüm üye, dost ve halkımız davetlidir. Atamızı onun sevdiği şarkılarla bir defa daha anacağız.

 

Varlığını ve yarınlarını kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için; Atatürkçü Düşünmek ve yaşamak, Atatürkçü olmak bir onurdur.Tam Bağımsızlık, özgürlük ve Ulusal egemenlik temelinde geleceğe yürümek erdemdir.Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun şubesi olarak; Ata'mızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O’nun devrimlerini korumaya, O'nun gösterdiği aydınlık yolda gururla ve azimle, yılmadan ilerlemeye kararlıyız.”

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , Samsun, ADD’den, Atatürk’ü, Anma, Konseri,
Yorumlar
Haber Yazılımı