Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 13:04 Bu haber 1471 kez okundu
 
Samsun ADD’den Çanakkale Zaferi Mesajı
ADD samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli Çanakkale Zaferi’nin 105. UYıldönümü jnedeniyle bir mesaj yayınladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun ADD’den Çanakkale Zaferi Mesajı

Dr. Özkefeli, Büyük Türk Ulusu’nun; 105 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde benzeri görülmemiş bir direnişle emperyalist güçlerin planlarını bozarak Çanakkale’yi geçilmez kıldığını ve  yeni Türkiye’nin önsözünü yazdığını söyledi.

 

Işık Özkefeli mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Çanakkale Zaferi; kazanılmış bir savaşın çok ötesinde, bir devrimin ayak seslerinin duyulduğu, bir ulusun küllerinden doğacağı günlerin habercisidir. Dönmeyi düşünmeden düşmanın üstüne yürüyenlerin, hiç durmamak üzere Tam Bağımsızlığa yol alışlarının destanıdır. Çanakkale Zaferi; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır.

 

Büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Çanakkale ile yükselen Tam Bağımsızlık utkusu, Ulus Devlet olma hedefi ile eşine rastlanmayan bir Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ardından; demokratik, laik, sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

 

Bu gün; 105 yıl önce bu destanı yazanların mirasçıları ile emperyalist güçlerin yeni nesil temsilcileri yine karşı karşıyadır. O gün bozguna uğrayan planlarını bu gün yeniden hayata geçirmek için her türlü yolu denemekteler.

 

Türkiye Cumhuriyeti karşısında neredeyse yarım yüzyıldır ilmek ilmek ördükleri karşı devrim süreci, baş döndüren bir hıza ulaşmıştır. Cumhuriyet kazanımları, Cumhuriyet Kültürü büyük bir erozyona uğramıştır. İşbirlikçi iktidarlar, dün Çanakkale’den geçemeyenlere ülkemizi parsel parsel sattıkları gibi, bu gün Kanal İstanbul gibi projelerle “arka kapı” oluşturma sevdasına düşmüşlerdir!

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Gençliğe Seslenişi”ndeki tüm şartlar bir bir oluşmuştur. İçerde ve dışarıda ülkemizin geleceğine göz dikenlerin, bağımsızlığına kastedenlerin, siyasi erki elinde tutanların gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde olmalarının karşısında onurlu bir savaşım veren Atatürkçü Düşünce Derneği, bu uğurda kurulduğu günden bu yana Kurucu Genel Başkanı başta olmak üzere kurucularını ve üyelerini şehit vermek de dâhil, her türlü bedeli ödemekten bir an bile geri durmamıştır.

 

Kavganın en haklısını veren ve kimsenin toprağında gözü olmayan bir Millet olarak; Bir kez daha tüm dünya milletlerine "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" diyoruz.

 

 Zaferin yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizi; minnet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyoruz.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ve azimle yürümektedir!”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, ADD’den, Çanakkale, Zaferi, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı