Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 18:44 Bu haber 2531 kez okundu
 
Samsun ADD'den TÜYAP'a Yer Tepkisi
Samsun ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) TÜYAP 6. Karadeniz Kitap Fuarı’nda bu yıl kendilerine yer verilmemesine sert tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun ADD'den TÜYAP'a Yer Tepkisi

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi olarak üç yıldır, Tüyap Karadeniz Kitap Fuarına başvuru yapıp stant aldıklarını ve her yıl Fuarda yerlerini aldıklarını belirten ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “ Her sene stant almada zorluklar yaşasak da son anda bize de yer veriliyordu. Fuarda hem derneğimizin tanıtımını yapıyor hemde ufak tefek hediyelik eşyalar satarak gelir elde ediyorduk.

 

Bunun derneğimiz açısından önemi bizler için çok fazla idi. Çünkü elde ettiğimiz gelir, ADD Samsun Şubesi çatısı altında, karşılıksız eğitim bursu verdiğimiz gençlerimizin burslarına katkı sağlıyordu. Tüyap Karadeniz Kitap fuarının bu sene altıncısı bugün itibari ile açılıyor. Şehrimiz için gerçekten çok önemli bir etkinlik ve başarılı geçmesini diliyoruz. Bu sene başvurumuzu 9 Ocak 2020 itibari ile İstanbul Tüyap Genel Merkeze yaptık. Ama yer kalmadığından stant vermiyoruz cevabı ile karşı karşıya kaldık. Tekrar diyaloga geçtiğimiz de çözüm bulacaklarını söylediler ama hala bir cevap alamadık.” Dedi.

 

 

Samsun’da birçok derneğe yer verilmesine rağmen, Türkiye’nin en büyük kamu yararına derneklerinden biri olan Atatürkçü Düşünce Derneği ve onun bir şubesi olan ADD Samsun Şubesine, Kitap Fuarı’nda yer verilmemesini kabul etmediklerini ifade eden Dr. Özkefeli, “ Bunu şiddetle kınıyoruz.

 

Milli Mücadele Şehrinde, Atatürkçü Düşünce Derneği’ne Tüyap Karadeniz Fuarında yer bulunamaması çok büyük bir ayıptır. ‘’Art niyet aramayın’’ söylemine cevabımız artık aranacak bir şey kalmadığıdır. Bu ayıp Samsun’a hiç yakışmadı.” Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, ADD'den, TÜYAP'a, Yer, Tepkisi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı