Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 16:33 Bu haber 1864 kez okundu
 
Samsun ADD, Kösedik Köyü öğrencilerine ücretsiz NUTUK dağıttı
ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık Özkefeli, 19 Mayıs ilçesi Kösedik Köyü Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilere Atatürk’ün NUTUK’unu hediye etti.
KÜLTÜR Haberi
Samsun ADD,  Kösedik Köyü öğrencilerine ücretsiz NUTUK dağıttı

Işık Özkefeli öğrencilere ayrıca önceden hazırlamış oldukları hediyelerini de verdi. Ziyaretle ilgili olarak bir açıklama yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “ Atatürkçü Düşünce Derneği olarak ‘’Orada bir Köy Var, O Köy Bizim’’ diyerek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Üç yıldan beri köy okullarına kütüphane açmak, kitap desteği, çocuklarımıza ihtiyaçları ölçüsünde eğitim desteği çalışmalarımız derneğimizin gençlerimize burs desteği sonrası yaptığımız diğer eğitim çalışmalarından biridir. Yeter ki ihtiyacı olan bir köy okulu bulalım ve onlarda bizlere kapılarını açsın.

Bu amaçla 19 Mayıs ilçemiz Kösedik Köyü Ortaokuluna ziyaret yaptık. Kösedik, 19 Mayıs İlçemizden 25-30 Km. daha yukarıda Nebiyan Dağı eteklerinde bir köy. 19 Mayıs İlçesinden Okul servisi ile köye çıktık. Bizleri güler yüzle karşılayan Okul yönetimi ve vefakâr öğretmenlerimize öncelikle çok teşekkür ederiz.”dedi.

19 Mayıs 1919’dan başlayarak Milli Mücadele tarihini Atatürk’ün kendi kaleminden yazdığı Nutuk’un, onların yaş grubuna hitap eden basımını dağıttıklarını belirten Dr. Işık Özkefeli, “  Mustafa Kemal Atatürk hakkında ne bilmeleri gerekiyorsa Nutuk’u okuyarak oradan öğreneceklerine dair söz aldık. Çocuklarımızın mutluluğunu gördük.

Bu arada Köyde okulun hemen karşısında bir köy sakini tarafından köy kahvesinin hemen yanında kurulan ‘’Kösedik Köyü’’ müzesini de ziyaret ettik. Gerçekten görülmesi gereken muhteşem bir tarih Kösedik Köyü müzesinde . Öğrencilerimizin test kitabı talebini de hazırladık, en kısa zamanda göndereceğiz. Orada olan her köy bizim ve biz ADD Samsun Olarak orda olmaya hazırız.” Diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, ADD,, , Kösedik, Köyü, öğrencilerine, ücretsiz, NUTUK, dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı