Haber Detayı
21 Kasım 2017 - Salı 10:08 Bu haber 2512 kez okundu
 
Samsun ADD , NATO skandalını değerlendirdi
ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Norveç’te yapılan NATO tatbikatında yaşanan rezalet ile bir kez daha NATO’nun ortağı değil, hedefi olduğumuzun görüldüğünü söyledi.
- Haberi
Samsun ADD ,  NATO skandalını değerlendirdi

Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli şunları söyledi:

 

" Türkiye,Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı kullanılarak tatbikatın sunuş kısmında hedef (düşman) ülkeler arasında gösterildi. 

Her ne kadar daha sonra yapılan açıklamalar, özürler ile durum kurtarılmaya çalışılsa bile bu ne ilk “yanlışlık” ne de son “hata” olacak. Bu tür tatbikatlarda, seminerlerde hedefler, konular aylar öncesinden saptanır ve onaylanır. Doğaçlama yapılan konuşmalarda ancak dil sürçmeleri olabilir. Yapılan bir hata değil gerçek niyetlerin dışa vurumudur.

 

Bu olay ilk kez olmuyor. Daha önce de İtalya’da yapılan bir NATO toplantısında yine “yanlışlıkla” bölünmüş Türkiye haritası kullanılmıştı. Bir toplantıda yanlışlıkla Türkiye haritası yerine İspanya ya da başka bir harita yansıtılabilir. Ancak NATO yetkililerinin evrak çantalarında bölünmüş Türkiye haritalarının bulunmasının açıklaması yoktur.

 

Bu olaydan sonra BOP planlarının açıklanması, en yetkili ağızlardan Ortadoğu’da 22 ülkenin haritalarının değişeceğinin ifade edilmesi, Irak’ın fiilen bölünmesi, Suriye’nin içinde bulunduğu durum, ülkemizi bölme amacını yıllardır sürdüren terör örgütüne son aylarda gönderilen binlerce TIR dolusu silah, aynı “yanlışlığın” birbirini tamamlayan parçalarıdır. NATO üyesi ülkelerdeki bazı yabancı şirketlerin ajandalarında, dağıttıkları haritalarda da aynı “yanlışlığın” yapılması tesadüf değildir.

 

Ülkemizde yurtseverler, devrimci gençler 50 yıldan bu yana NATO’nun gerçek yüzünü halka gösteren eylemler yaptı. Açıklamalar, toplantılar yaptı. Bu uğurda gözünü kırpmadan idam sehpalarını yürüdüler. NATO içinde örgütlenmiş Gladyo, ülkemizde yüzlerce faili “meçhul” cinayet işledi. Katliam yaptı. Bu son olay, duymayan kulaklar, görmeyen gözlerin NATO denilen saldırgan örgütün gerçek niyetini ortaya koyacaksa hayırlı olmuştur.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözünün yol göstericimiz olması gerektiği bir kez daha doğrulanmıştır. Emperyalizm NATO üzerinden ülkemize sopa göstermektedir. Türkiye tam bağımsız olmadıkça “dost” görünümündeki emperyalist ülkelerin bu tür küstahlık ve tehditlerinden kurtulamayacaktır. "

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsun, ADD, ,, , NATO, skandalını, değerlendirdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı