Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:32 Bu haber 1498 kez okundu
 
Samsun ADD’ nin Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” Müzikal belgeseline büyük ilgi
Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” Müzikal belgesel Anlatı, 19 Mayıs 1919’un 100.yıldönümünde Samsun’da, Samsunlularla buluştu.
SANAT Haberi
Samsun ADD’ nin Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” Müzikal belgeseline büyük ilgi

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi öncülüğünde Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamının anlatıldığı müzikal belgesel oyun Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” gösterisi Samsun’da 7 Mayıs Salı Akşamı Saat:21.00 de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde kalabalık bir seyirci huzurunda sergilendi.

 

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara’nın katıldığı oyunda;  salonu dolduran seyirciler alkışlarla oyunu duygu dolu seyredip, Kemal’i yaşadılar.

 

Pınar Ayhan’ın güçlü sesi ve etkileyici performansı ile sahnelendiği yerlerde büyük ilgi gören “Kemal” oyunu Milli Mücadelenin 100. Yılında Samsun’da da büyük ilgi gördü.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi başkanı Dr. Işık Özkefeli; “ Bu güzel oyunu ADD Samsun şubesi olarak kurtuluştan kuruluşa ilk adımın atıldığı şehir olan Samsun’umuza ve Samsunlulara çok yakışacağını  düşünerek bir hediye olarak vermek istedik ve bu müthiş performansın davetiyelerini ücretsiz yaptık. Bizden yardımlarını esirgemeyen tüm Atatürk severlere teşekkürü bir borç biliyoruz.

 

Biz bu gece “Mustafa Kemal’i “ yaşamından  kesitlerle tüm Vasıflarının dışında insani yönü ile seyrettik. Kimi güldük, kimi ağladık. Bize bu duyguları yaşatan Sevgili Pınar Ayhan ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Atatürk İlke ve devrimleri yolunda ilerleyen bizler her şeyin çok güzel olacağını biliyoruz. Salon tahsisinde yardımlarını esirgemeyen Samsun Valiliği ve Samsun Valiliği 100. Yıl İl koordinasyon Merkezine de çok teşekkür ediyoruz. ” Dedi.

 

“Kemal” adlı müzikal belgeselde, küçücük elleriyle tambura yapan bir çocuğu tanıdık. Hayatı boyunca bahçesindeki nar ağacını özleyecek o çocuk; bir de insanları özgür, keyifli ve gülümseyen bir ülkeyi özledi ve dediğini yaptı. Hayallerindeki o ülkeyi inşa etmek için hayatı boyunca uğraştı.

 

Pınar Ayhan’ın güçlü sesi ve oyunculuğuyla 1881’den 1938’e geçmiş bir zaman içinde yolculuk geçiren seyirciler dakikalarca ayakta Pınar Ayhan ve ekibini alkışladılar. Dağa sonra ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli ve CHP Atakum Belediye Başkanı  Cemil Deveci tarafından plaket sunumu ve teşekkür konuşmaları yapılarak gece sonlandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, ADD’, nin, Orada, Duruverseydi, Zaman, “Kemal”, Müzikal, belgeseline, büyük, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı