Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 15:04 Bu haber 2384 kez okundu
 
Samsun ADD Şiir Dinletisi
Samsun Atatürkçü Düşünce Derneği ( ADD ) Samsun Şubesi' nin; Şiir Dinletisi 9 Aralık Cumartesi günü, saat 17.00' da dernek binasında gerçekleşti.
SANAT Haberi
Samsun ADD Şiir Dinletisi

Programı, emekli öğretmen ve şair Kazım Yılmaz sundu. Şairler, kendilerine ve başka şairlere ait şiirler seslendirdiler. Şiir Dinletisi' ne Bafra' dan Kültür Bakanlığı' nca geçtiğimiz günlerde " Halk Şairi " ünvanıyla onurlandırılan, emekli öğretmen ve şair Birfani mahlaslı Mehmet Alan, Ondokuz Mayıs İlçe şairi Alaeddin Dursun, Atakum' dan şair Mehmet Sağlam, Atakum' dan şair Fikret Dündar ve aslen Bafralı olup Atakum' da ikamet eden şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay Zerrin, Atakum' dan şair, emekli öğretmen ve besteci İsa Kahraman da katılanlar arasındaydı.

Şiir Dinletisi' ne katılan bütün şairler ise şöyle:

Yusuf Kurt, Dr. Naci Şen, Kazım Memiç, Sebahattin Dülger, Haydar Sazlı, İbrahim Coşar, Orhan Köker, Kemal Gümüş, Hanife Uzun, Ayşe Selen, Emine Altun, Bünyamin İnan, İsmet Top, Esençaylı Osman BAŞKESER Abdurrahman Öztürk, Neşet ve Şinasi bey.

Esençaylı sanatçıOsman BAŞKESER sazı ve sözüyle türküler seslendirdi. Bu arada her dinletiye çikolata ve benzeri yiyeceklerle gelen ve hiç eli boş gelmeyen örnek şahsiyet, şair, Dr. Naci Şen bu defa da getirdiği meyvelerle dikkat çekti.

Sunucu Kazım Yılmaz şairleri bir arada tekrargörmekten memnun olduğunu belirtip Kudü'te yaşanan olaylara değinirken Esençaylı da bu konuyla ilgili bir türkü seslendirdi.

Program, toplu fotoğrafçekimiyle sona erdi.

Oktay ZERRİN- Samsun

Kültür Bakanlığı tarafındangeçtiğimiz günlerde Halk Şairi ünvanıyla onurlandırılan Bafralı şair Birfani mahlaslı MehmetALAN' ın seslendirdiği şiirinin videosu:

https://www.facebook.com/oktay.zerrin.3/videos/vb.100011905597559/315796275493890/?type=2&video_source=user_video_tab

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, ADD, Şiir, Dinletisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı